اقتصاد

92 درصد صنایع در تابستان 1401 قطعی برق نداشتند

سید جواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به مسئله تامین برق بخش صنایع اظهار داشت: عملکرد و رفتار دولت سیزدهم با دولت قبل در بخش تامین برق صنایع در فصل اوج‌بار قابل مقایسه نیست و تلاش‌ گسترده‌ای برای تامین پایدار برق در دستور کار قرار گرفته است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در تشریح اقدامات مثبت دولت سیزدهم به منظور تامین برق صنایع گفت: رکوردزنی تاریخی در ساخت نیروگاه طی یکسال، تعامل با بخش خصوصی و سندیکاهای تولید کننده به منظور کاهش آثار ناترازی و ارائه برنامه مدیریت مصرف مدون در فصل تابستان برای شهرک‌های صنعتی از جمله اقداماتی بود که زمینه افزایش تولید بخش صنعت کشور را فراهم کرد.

*تولید شهرک‌های صنعتی در تابستان سال گذشته آسیب ندید

وی افزود: در شهرک‌هاس صنعتی، قطعی برق بدون برنامه زمینه بروز آسیب گسترده شده بود، اما در سال گذشته با برنامه مدون مدیریت مصرف، تولید بخش اعظمی از صنایع مستقر در شهرک‌ها آسیبی ندید.

حسینی‌کیا در بیان وضعیت برق صنایع خرد گفت: بر اساس آمار ارائه شده از وزارت صمت 92 درصد از صنایع کشور که عمدتا صنایع خرد بودند، هیچ قطعی برقی را در تابستان سال گذشته تجربه نکردند.

*ساخت نیروگاه توسط صنایع اقدام مثبتی است

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت کشور در سال‌های گذشته بر اثر ناترازی انرژی آسیب جدی دیده است و با تداوم اقدامات در حوزه پایداری انرژی باید به سمت کاهش این آسیب‌ها حرکت کنیم.

حسینی‌کیا گفت: بر اساس برنامه وزارت نیرو، صنایع کشور باید به سمت ساخت نیروگاه‌های حرارتی و تجدیدپذیر حرکت کنند، تا جزئی از برنامه رفع ناترازی برق باشند که این برنامه منطبق با زمان‌بندی تعیین شده به پیش می‌رود و گام مثبتی در این حوزه است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا