اقتصاد

800 واحد نهضت ملی مسکن در هرمزگان افتتاح شد

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به گزارش خبرنگار اقتصاد خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش در گفت‌وگو با اخبار سیما ضمن اشاره به طرح‌های افتتاح‌شده در استان هرمزگان گفت: توسعه بندر شهید رجایی و افزایش ظرفیت به 7.8 میلیون کانتینر از جمله طرح‌هایی بود که امروز به بهره‌برداری رسید.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سایر پروژه‌‌‌‌‌های افتتاح‌شده بیان کرد: دو مکنده غلات با ظرفیت 600 تن بر ساعت، امروز در مدار بندر شهید رجایی قرار گرفت و ظرفیت تخلیه کشتی غلات را به‌طور محسوسی افزایش می‌دهد.

وی افزود: بندر شهید رجایی امروز شاهد بهره‌برداری از یک برج کنترل بود که توسعه حمل و نقل دریایی کشور را فراهم می‌کند.

عضو کابینه دولت مردمی در تشریح جزئیات کریدور سواحل جنوبی کشور به طول 1850 کیلومتر گفت: این کریدور حمل و نقلی از شلمچه تا بندر گوادر از 4 استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان عبور می‌کند و یک مسیر بسیار مهم است.

*جزئیات بهره‌برداری از کریدور سواحل جنوب کشور

بذرپاش در توضیح اینکه این کریدور اولویت اصلی دولت است، گفت: هفته گذشته در بوشهر 25 کیلومتر از این کریدور افتتاح شد و این هفته نیز 25 کیلومتر دیگر در هرمزگان به بهره‌برداری رسید و در هفته آتی در سیستان و بلوچستان 50 کیلومتر دیگر از این کریدور افتتاح می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه 700 میلیارد تومان پروژه راهداری در هرمزگان به بهره‌برداری رسید، گفت: این استان یک مقصد گردشگری برای ایران است و در سفرهای نوروزی سال گذشته 3.5 میلیون نفر به این استان آمده‌اند و همین مسئله بیانگر اهمیت ترمیم و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل است.

این مقام مسئول اظهار داشت: علاوه بر پروژه‌های حوزه راه در روز جاری 800 واحد مسکونی نهضت ملی مسکن افتتاح شد و مردم از آن منتفع شدند.

پایان پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا