اقتصاد

‌20 درصد یارانه اضافه به حساب 25 میلیون نفر واریز شد

علیرضا عسگریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد مرحله جدید اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی، اظهار داشت: مرحله جدید کالابرگ الکترونیکی برای سه دهک کم درآمد جامعه از ساعت 24 شب گذشته آغاز شده و بر این اساس علاوه بر اینکه اعتبار برای کالابرگ همه ایرانیان یارانه‌بگیر به حساب‌شان واریز شده، برای سه دهک پایین درآمدی جامعه، علاوه بر آن به ازای هر نفر 20 درصد یارانه اضافه معادل 80 هزار تومان واریز شده است، ولی این اعتبار جدید به شرطی است که این افراد حداقل به میزان 80 درصد از یارانه 400 هزار تومانی خود، یعنی به میزان 320 هزار تومان از 11 قلم کالای اساسی خریداری کنند.

وی افزود: یارانه سه دهک کم‌درآمدی جامعه ماهانه 400 هزار تومان به ازای هر نفر است که اگر این افراد ظرف یک ماه به میزان 80 درصد از این مبلغ یعنی به میزان 320 هزار تومان از 11 قلم کالا‌ (شیر،‌ ماست،‌ پنیر،روغن،‌مرغ،‌تخم مرغ، گوشت، قندو شکر، روغن،‌حبوبات و ماکارونی) خریداری کنند، 20 درصد یارانه اضافه، معادل 80 هزار تومان به حساب آنان واریز می‌شود.

عسگریان گفت: اعتبار کالابرگ به حساب همه 80 میلیون ایرانی یارانه‌بگیر از یک ماه زودتر واریز می‌شود، اما استفاده از کالابرگ کاملاً اختیاری است که افراد می‌توانند با استفاده از اعتبار یارانه‌ای خود از 11 قلم کالا یک ماه زودتر خریداری کنند و یا اینکه در موعد بیستم هر ماه یارانه نقدی خود را برداشت کنند.

معاون رفاه وزارت تعاون در مورد اینکه آیا طرح اعتبار اضافه 20 درصد برای سایر دهک‌های یارانه‌بگیر اجرا می‌شود؟ اظهار داشت: فعلا برای سه دهک پایین درآمدی اجرا می‌شود و هنوز تصمیم برای سایر دهک‌ها گرفته نشده است.

وی در مورد استقبال از طرح کالابرگ الکترونیکی گفت: این طرح گرچه هنوز مورد رضایت ما نیست، اما در مدت اجرای خود قابل قبول بوده است.

عسگریان اضافه کرد: در حال حاضر 70 هزار فروشگاه در سراسر کشور به طرح کالابرگ پیوسته‌اند که شامل 8 فروشگاه زنجیره‌ای با 11 هزار شعبه در کشور است.

معاون رفاه وزارت تعاون اظهار داشت: مردم می‌توانند با نصب برنامک شبکه ملی اعتبار (شما) از میزان اعتبار یارانه‌ای خود و کالاهای مدنظر این طرح و همچنین نزدیک‌ترین فروشگاه طرف قرارداد مطلع شوند.

 

به گزارش فارس، دولت بر اساس تکلیف قانون بودجه در سال گذشته و امسال مکلف شد، طرح کالابرگ الکترونیک را با هدف دسترسی آحاد مردم به کالاهای اساسی اجرا کند، اما چون به جز سه دهک پایین، امتیاز ویژه‌ای به جز واریز یک ماه زودتر در نظر گرفته نشده، بنابر‌این استقبال از این طرح چشمگیر نبوده است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا