اقتصادبورس

کاهش معاملات اوراق بدهی در بورس/ سهم 84درصدی اوراق دولتی در بازار ثانویه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در هفته سوم مهرماه، به طور میانگین روزانه ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام 30 هزار و 912 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته گذشته ریزش 25 درصدی داشته است. در هفته اخیر به طور میانگین 51درصد از ارزش معاملات کل بازار سهام به اوراق بدهی اختصاص داشت. البته سهم معاملات اوراق از کل معاملات بازار سرمایه 84 درصد بوده است.

در این هفته، بیشترین رقم معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه به روز دوشنبه اختصاص داشت که بیش از 130 هزار و 276 میلیارد تومان بود.

ارزش معاملات اوراق بدهی در اولین روز کاری هفته 40 درصد از معاملات بازار سهام را شامل می ‌شد. روز یکشنبه سهم اوراق 34 درصد بود. روز دوشنبه سهم اوراق به 95 درصد رسید.

روز سه‌شنبه ارزش معاملات اوراق کاهش یافت و 47 درصد از معاملات بازار ثانویه را شامل شد. در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات اوراق به 3 هزار و 851 میلیارد تومان رسید که 42 درصد از معاملات بازار را شامل شد.

در هفته اخیر شاهد افزایش ارزش معاملات خرد سهام بودیم. میانگین روزانه ارزش معاملات خرد 2 هزار و 196 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین رشد 30 درصدی داشت.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا