اقتصاد

کاهش شدید قیمت طلای جهانی

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، قیمت طلای جهانی امروز در بازارهای جانی به دلیل اینکه پیش بنی شده است که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را به میزان بیشتری کاهش دهد حدود یک درصد کاهش یافت.

فدرال رزرو آمریکا متعهد شده است که به هر طریقی تورم را در این کشور کاهش دهد و تحلیلگران می گویند که معنی آن این است که نرخ بهره را به میزان بیشتری افزایش می هد.

افزایش نرخ بهره موجب تقویت دلار شده و روی قیمت فلز زرد تاثیر منفی می گذارد.

تقویت دلار طلا را برای خریداران با دیگر ارز ها گرانتر می سازد و به همین دلیل تقاضا برای این فلز کاهش یافته و قیمت در بازار پایین می آید.

امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا در لحظه انتشار خبر 16.5 دلار کاهش یافت و هر اونس از این فلز به قیمت 1988 دلار و 80 اونس معامله شد قیمت این فلز امروز در بیشترین زمان به قیمت 2003 دلار و در کمترین زمان به قیمت 1981 دلار به فروش رفت.

قیمت طلا امروز نسبت به یک ماه گذشته 18.7 دلار و نسبت به یکسال گذشته 36.9 دلار در هر اونس افت کرده است.

در این باره «دکاسا» تحلیل گر بازار اعلام کرد: که بازار درحال حاضر در انتظار نرخ بهره بیشتری است که احتمالا به مدت طولانی هم ماندگار خواهد بود.

پیش بینی شده است که به احتمال 88 درصد این بار فدرال رزرو نرخ بهره را 25 صدم درصد در ماه می افزایش دهد که موجب تقویت دلار و کاهش ارزش طلا شده است.

بانک مرکزی آمریکا پیش بینی کرده است که تورم را در این کشور در محدوده 2 درصد نگه دارد و این تعهد احتمالا موجب افزایش دوباره نرخ بهره در این کشور می شود.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا