اقتصادانرژی

کاهش شدید درآمدها در آلمان با وقوع بحران انرژی

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی،‌ «مرکز ماکرواکونومیک» در گزارشی که روز گذشته منتشر کرد، اعلام کره اقتصاد آلمان میلیاردهای یورو تا پایان سال 2023 از دست خواهد داد که دلیل اصلی آن افزایش بیش از اندازه قیمت انرژی در جهان است.بر اساس این پیش بینی، کاهش درآمد واقعی به حدود 110 میلیارد دلار طی سال 2021 تا 2023 خواهد رسید که برابر با سه درصد اقتصاد سالانه این کشور است.

«تیمو ولمرشیزر» اقتصاددان ارشد در ifo اعلام کرد:‌این نخستین باری است که آمار کاهش درآمدی این کشور به کمترین میزان از بحران نفتی در سال 1979-81 می رسد.

 بر اساس این گزارش، انتظار می رود افزایش قیمت انرژی تاثیر بسیار شدیدی در اقتصاد آلمان در سال جاری داشته باشد و حدود 1.8درصد تولیدات این کشور کاهش یابد این رقم نسبت به سال 2021 حدود 35 میلیارد یورو افزایش یافته و در سال 2023 هم 9 میلیارد دیگر افت خواهد داشت.

این گزارش می نویسد شهروندان آلمانی همچنان تاثیر بحران انرژی را در زندگی خود طی سالهای آینده حس خواهند کرد زیرا درآمد واقعی آنها افت خواهد داشت.

این موسسه پژوهشی همچنین اعلام کرده است که از دست دادن روسیه به عنوان بزرگترین عرضه کننده گاز و نفت به این کشور عاملی برای رشد قیمت نفت و گاز در این کشور خواهد شد.

این اقتصاددان ارشد پیش بینی کرده است که آلمان یک شبه نمی  تواند نیاز به واردات گاز را برطرف کند در حالی که این کشورها سالهای طولانی است که وابستگی شدید به واردات نفت و گاز دارد.

در ماه اکتبر این موسسه پژوهشی پیش بینی کرد که اقتصاد آلمان در سه ماهه چهارم سال 0.6 درصد کوچک تر می‌شود. در این میان مسئولان آلمان نظر متفاوتی دارند، بر اساس پیش بینی وزیر اقتصاد این کشور، آلمان رشد 1.4 درصدی را در سال جاری تجربه می‌کند اما در سال آینده 0.4 درصد افت خواهد داشت.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا