اقتصاد

کاهش زیان خودروساز‌ با عرضه‌ در بورس/ مطالبات قطعه‌سازان از خودروساز‌ان 50 هزار میلیارد تومان‌ شد

محمدرضا نجفی منش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه وضعیت نقدینگی خودروسازان خوب نیست، اظهار داشت: قرارداد بین قطعه‌سازان و خودروسازان باید به روز شود اما با وجود اینکه به اواخر سال نزدیک شده‌ایم هنوز این قراردادها به روزرسانی نشده و این مساله موجب مشکلاتی مالی برای قطعه سازان شده است. 

وی با بیان اینکه مواد اولیه فولاد و انواع قیمت مواد اولیه تولید قطعه سازی افزایش یافته است، افزود: این درحالی است که هنوز خودروسازان هزینه قطعات را با قیمت‌های قبلی می پردازند در حالی که لازم است هر چه زودتر قراردادها تعدیل شود تا بخشی از مشکلات مالی قطعه سازان رفع شود. 

رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور با بیان اینکه با توجه به تورم افزایش قیمت مواد اولیه به صورت هفتگی و روزانه افزایش می یابد، گفت: در این شرایط لازم است تا قراردادهای بین قطعه سازان و خودروسازان شناور شود تا با تعدیل قراردادها مشکلی برای تولیدات قطعه سازان ایجاد نشود. 

نجفی منش اظهار داشت: بدهی خودروسازان به قطعه سازان به حدود 50 هزار میلیارد تومان رسیده است. 

* عرضه خودرو در بورس راهکار کاهش زیان خودروساز‌

وی با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس یکی از راه‌هایی است که خودروساز می تواند خودرو را با قیمت مناسب عرضه کند تا متضرر نشود، گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا خودروساز می تواند نقدینگی مورد نیاز خود را تامین کند و براین اساس راحت تر مطالبات قطعه سازان را پرداخت کنند. 

پایان پیام/ 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا