اقتصادانرژیمواد غذایی

کاهش دستمزدها در انگلیس با وجود افزایش هزینه‌ها

‌به گزارش  گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، دستمزدها در بریتانیا با افزایش رکورد شکن تورم در این کشور در طول سال جاری میلادی سه درصد کاهش یافت که بالاترین نرخ از سال 1977  محسوب می‌شود و برای دومین بار بدترین کاهش دستمزد در تاریخ انگلیس از سال 1945 است.

در تحلیل منتشر شده از سوی کنگره اتحادیه کارگری بریتانیا آمده است: دستمزدهای واقعی، یعنی دستمزدها پس از در نظر گرفتن افزایش هزینه زندگی، طی سال 2022 به میزان سه درصد کاهش یافت و این بزرگترین کاهش دستمزدهای واقعی از سال 1977 است.

تحلیلگران نشان دادند که کارگران بریتانیایی به طور متوسط پس از یک رکورد بالا در تورم، حدود 76 پوند استرلینگ، معادل 93 دلار در ماه در سال 2022، از دست می‌دهند؛ همزمان کارمندان بخش دولتی 180 پوند استرلینگ، معادل 220 دلار در ماه ضرر می‌کنند.

این تحلیل همچنین نشان داد که به عنوان مثال، حقوق سالانه پرستاران در سال جاری به میزان 1800 پوند (2209 دلار) کاهش یافته است.

سایت اینترنتی روزنامه  تلگراف در بریتانیا  در هشتم دسامبر نوشت که بریتانیا ممکن است در ماه‌های آینده به دلیل ناتوانی در تامین غذای خود، در بحبوحه افزایش قیمت‌ها، کمبود نیروی کار، اثرات خشکسالی تابستان، تورم و کاهش بی‌سابقه دستمزدها، وارد بحران غذایی شود.

نرخ تورم در بریتانیا در ماه اکتبر به بالاترین نرخ خود در 41 سال گذشته رسید و 11.1 درصد را به ثبت رساند  که ناشی از بالا رفتن قبوض انرژی و مواد غذایی و کاهش دستمزدها یا رکود در بسیاری از بخش‌ها بوده است.

در همین حال مقامات بریتانیا یک میلیارد پوند استرلینگ را به عنوان بخشی از برنامه جدید برای بهبود عایق حرارتی خانه‌ها و بهره وری انرژی آنها به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی در میان بحران جاری اختصاص داده‌اند.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا