اقتصاداقتصاد کلانبازار مالی

کانون صرافان: مشخص کردن کف و سقف نرخ توافقی در بازار متشکل عامل‌ نوسان در قیمت ارز

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از کانون صرافان ایرانیان، کامران سلطانی‌زاده، دبیر کل کانون صرافان‌، اظهار داشت: متاسفانه در اقدامی عجیب مجددا دستوراتی به بازار متشکل داده شد که سقف و کف برای نرخ توافقی ایجاد شد و همین کار موجب فاصله گرفتن قیمت بازار و غیرواقعی شدن کشف نرخ توسط تجار و صرافان شده است.

وی افزود: در زمینه نرخ ارز، مشکل اصلی این است که نرخ ارز در صرافی‌ها را باید به نرخ واقعی بازار برسانیم، اگر هر اقدامی که انجام می‌دهیم با بازار رسمی و آزاد فاصله داشته باشد متاسفانه آن گلوگاه ‌را دلال‌ها پر خواهند کرد.

‌سلطانی‌زاده افزود: در بحث نرخ‌گذاری و ایجاد نرخ‌‌های فروش صرافی‌ها کار جدیدی اتفاق نیفتاده است. ما در کانون صرافان در سال ۹۸ اپلیکیشنی طراحی کرده‌ایم به نام کانون صرافان و در آن همه صرافی‌ها امکان بارگذاری نرخ خرید و فروش خود را داشته‌اند‌، حتی به صورت آنلاین نوبت‌دهی را هم داشته‌ایم که بعد از ۴ سال به عنوان سامانه برخط بازار متشکل رونمایی شد.

وی گفت: حتی فروش آنلاین ارز را هم در کانون صرافان داشته‌ایم که متاسفانه در زمان مدیریت آقای همتی رئیس‌کل وقت بانک‌ مرکزی با آن موافقت نکردند‌.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا