اقتصاد

پیش‌بینی تحلیلگران از سقوط شدید بازارهای بورس آمریکا در سال 2023

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از بلومبرگ، مایکل ویلسون، استراتژیست ارشد بخش اوراق قرضه بانک مورگان استنلی گفت، انتظار می رود ارزش بازار بورس ایالات متحده با کاهش بسیار شدیدتری نسبت به بسیاری از پیش بینی های بدبینانه روبرو شود.

این تحلیلگران گفت، رکود اقتصادی، بزرگ ترین کاهش سالانه در بازار سهام از زمان بحران مالی جهانی را، تشدید خواهد کرد.

ویلسون افزود، در صورت بروز یک رکود ملایم، سهام اس اند 500 بسیار بیشتر از 3500 تا 3600 واحدی برآوردی بازار، کاهش خواهد یافت.

وی افزود، کَف ارزش این سهام می تواند حدود 3000 واحد یا 22 درصد کمتر از سطوح فعلی باشد.

این تحلیلگر هشدار داد، اگرچه اوج تورم بازارهای اوراق قرضه را تقویت می کند، اما «برای سودآوری نیز بسیار منفی است.» وی افزود، حاشیه سود تا سال 2023 ناامید کننده خواهند بود.

در عین حال، تحلیلگران بانک گلدمن ساکس انتظار دارند که تاثیر مثبت بازگشایی اقتصادی چین پس از همه گیری کرونا، تحت الشعاع فشار بر حاشیه سود و تغییر در سیاست‌های مالیاتی شرکت‌های آمریکا قرار گیرد و رکود اقتصادی به همراه داشته باشد.

استراتژیست‌های دویچه بانک نیز می‌گویند، درآمدهای آمریکا نیز در سال 2023 کاهش خواهد یافت و ارزش بازارهای بورس در سه ماهه چهارم به علت فروش‌های آخر سال افزایش خواهد یافت.

همچنین در نخستین روز معاملاتی بورس آمریکا، شاهد منفی شدن شاخص‌های اصلی سهام در این بازار بودیم. در سال 2022 شاخص‌های اصلی سهام در بورس وال استریت بدترین افت سالانه خود از سال 2008 تاکنون را به ثبت رساندند و دلیل آن هم در پیش گرفتن سریع‌ترین روند افزایش نرخ بهره از دهه 1980 تاکنون توسط بانک مرکزی آمریکا بود.

 پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا