اقتصاد

پروازهای بین سوریه و عربستان از سر گرفته می‌شود

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، «باسم منصور»، مدیرکل سازمان هواپیمایی سوریه امروز پنجشنبه در گفت‌وگو با روزنامه سوری الوطن گفت که طرف سعودی با درخواست سوریه برای از سرگیری پروازهای بین دو کشور موافقت کرد.

وی اعلام کرد که خطوط هوایی روسیه و اجنحة الشام در حال تکمیل مراحل برای ازسرگیری پروازهای خود به مقصد عربستان سعودی هستند.

منصور با تاکید بر اینکه سازمان هواپیمایی کشوری عربی اتحادیه عرب به طرف سوری درباره ازسرگیری همه فعالیت های خود اطلاع داده است، تاکید کرد: از همین رو شرایط برای ازسرگیری پروازهای کشورهای عربی به سوی دمشق مهیاست و بدین ترتیب بسیاری از خطوط هوایی تشویق به عبور از حریم هوایی سوریه می‌شوند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری سوریه با بیان اینکه یکی از شرکت‌های هواپیمایی پروازهای بین دمشق و آتن پایتخت یونان را از سر گرفته است، گفت: این خط پروازی بعداً با شهرهای دوسلدورف در آلمان و استکهلم در سوئد تکمیل می‌شود تا یک بار در هفته پروازها در این مسیر انجام شود و امکان افزایش تعداد پروازها در صورت افزایش تقاضا از سوی مسافران وجود دارد.

 روزنامه الوطن به نقل از یک منبع اشاره کرد که سازمان هواپیمایی سوریه اقدام به تجهیز دفاتر خود در ریاض پایتخت عربستان کرده است و انتظار می‌رود که پروازها در پایان ماه جاری یا بعد از عید قربان و پس از تکمیل مراحل فنی آغاز شود.

به تازگی اولین هواپیمای مستقیم از ونزوئلا به سوریه از فرودگاه کاراکاس به زمین نشست تا نشانه ازسرگیری پروازهای بین دو کشور باشد که از حدود ۱۱ سال پیش متوقف شده بود و با این حساب محاصره چند ساله علیه دو کشور شکسته شد.

قرار است هر ۱۵ روز یک بار یک پرواز از کاراکاس به دمشق و بالعکس با از طریق شرکت هواپیمایی ونزوئلا انجام شود.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا