اقتصاد

وزیر ارتباطات: بانک‌ها از فناوری‌های بانکداری باز ‌استفاده کنند‌

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز در نهمین همایش بانکداری دیجیتال در محل برج میلاد، اظهار داشت: ماهواره شهید سلیمانی برای برقراری ارتباطات در حوزه اینترنت اشیاء یک مسیر پرافتخاری است که توسط متخصصان ایرانی ساخته شده است.

* تا آخر سال یک ماهواره جدید به فضا پرتاب می‌شود 

وی همچنین خبر داد: تا آخر سال یک ماهواره جدید به فضا پرتاب می‌شود و در مدار قرار می‌گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در حال حاضر ماهواره ایرانی که در فضا قرار دارد، تصویربرداری به وضوح یک متر را انجام می‌دهد و مرتب داده‌های مورد نیاز را ارسال می‌کند.

* بانک‌ها از فناوری‌های بانکداری باز ‌استفاده کنند‌

وی از مدیران بانک‌ها خواست از فناوری‌های بانکداری باز یا اوپن‌بانکینگ استفاده کنند و به مشتریان این اجازه را بدهند که خدمات بانکی از قبیل موجودی حساب و دیگر خدمات را از طریق دیجیتال دریافت کنند.

زارع‌پور همچنین گفت: بانک‌های اطلاعاتی باید به سامانه اعتبارسنجی مشتریان در بانک‌ها متصل شوند و در حال حاضر بانک ملی با حداقل اطلاعات به پنجره واحد دولت الکترونیک متصل شده است.

وی ادامه داد: پنجره واحد دولت الکترونیک به نشانی my.gov.ir با بیش از 3 هزار خدمت راه‌اندازی شده و کم‌کم دستگاه‌های مختلف به پنجره واحد دولت الکترونیک متصل می‌شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: درحالی که در ابتدای دولت بین 70 تا 80 درصد روستاهای کشور به اینترنت متصل بودند، در حال حاضر بالای 90 درصد روستاهای بالای 2 خانوار به اینترنت متصل شده و روستاهای باقیمانده در مناطق صعب‌العبور و یا بسیار دور قرار دارد اما تکلیف خود می‌دانیم که تا پایان دولت همه روستاها به اینترنت وصل شوند.

وی همچنین عنوان کرد: در حال حاضر 93 درصد روستاها به دستگاه‌های کارتخوان هوشمند نانوایی‌ها متصل شده‌اند. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:‌ تا پایان دولت سیزدهم 80 درصد خانه‌های مردم در سراسر کشور به وسیله فیبرنوری از اینترنت پرسرعت برخوردار می‌شوند و دیگر مشکل قطعی اینترنت نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در دنیا 60 تا 70 درصد نیاز مردم به وسیله ارتباطات ثابت از طریق وای‌فای خانگی انجام می‌شود، گفت: اینترنت سیار برای شرایط در حال حرکت طراحی شده است و ما تلاش می‌کنیم اکثر مناطق کشور به شبکه وای‌فای متصل شوند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا