دولتسیاستمجلس

وزارت صمت با باری از مشکلات تحویل دولت سیزدهم / روند رو به رشد در وزارتخانه

رضا تقی‌پور انواری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره عملکرد وزیر صمت‌، به توضیحات وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس، اشاره کرد و افزود‌: با توجه به اینکه این وزارتخانه دو سال قبل از تشکیل دولت سیزدهم، فاقد وزیر بوده و نابسامانی و تغییرات زیادی در حوزه مدیریتی داشته است، در حال حاضر روند بهبود امور آغاز شده و قطعا در این یک سال و اندی نمی توان به نتایج مورد نظر رسید ولی شواهد نشان می‌دهد که این حرکت و روند مثبت، آغاز شده است.

وی در خصوص علت مخالفت خود با استیضاح فاطمی امین بیان داشت: باید فرصت داده شود که تیم مدیریتی جدید بتواند روندها و برنامه‌ها خود را عملیاتی کنند و بعد از این فرصت روش‌ها، برنامه‌ها و عملکردهای وزارت صمت مورد ارزیابی قرار گیرد.

تقی‌پور افزود: نتایج برنامه‌ها و عملکردهای وزارت صمت هنوز کامل مشخص نشده، اما روند مثبت بوده است و براساس بحث‌هایی که در کمیسیون صنایع  انجام شد، جمع‌بندی نظر همکاران مثبت بود و پاسخ‌های وزیر نیز مناسب بود.

نماینده مردم تهران در ادامه با اشاره به انگیزه‌های پیش روی استیضاح فاطمی‌ امین، گفت: قطعا آنچه که از منظر عملکردی می‌توانیم بگوییم این است که عمده ایراداتی که گفته می شود وارد نیست و بهتر است درباره انگیزه ها قضاوت نکنیم، اما به عنوان یک عضو کمیسیون صنایع عرض می‌کنم که این مواردی که درباره عملکرد گفته می‌شود موضوعیت ندارد.

وی همچنین در خصوص پیامدهای استیضاح وزیرصمت اظهار داشت: طبیعتا در زمانی که این بحث‌ها مطرح می‌شود تشکیک و تاخیر در عملکردها تاثیرگذار است ولی من فکر می‌کنم جو کلی مجلس نسبت به پاسخ‌های وزیر، مثبت است و قطعات وزیر صمت خواهد توانست بعد از جلسه استیضاح با پشتوانه و استحکام بیشتری کارش را ادامه دهد.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا