شهریطبیعتمحیط زیست

ورود سامانه بارشی به غرب کشور

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس‌ با بیان اینکه تا 24 ساعت آینده در اغلب نقاط کشور جوی آرام داریم، اظهار داشت: روز آینده با ورود سامانه بارشی به کشور در برخی نقاط غرب و شمال غرب، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز ابرناکی، بارش باران و وزش باد و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روز چهارشنبه این شرایط جوی در غرب و جنوب غرب کشور و برخی نقاط استان‌های مرکزی ادامه دارد و ناپایداری‌ها در شمال غرب کاهش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: پنجشنبه 24 آذر سامانه بارشی در جنوب کشور تقویت می‌شود و در جنوب، جنوب غرب، جنوب اصفهان و شمال خلیج‌فارس بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد و بارش برف در ارتفاعات داریم.

وی اضافه کرد: در سه روز آینده با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خصوصاً تهران، اراک، اصفهان و کرج، آلودگی و کاهش کیفیت هوا ادامه دارد.

ضیائیان درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده کمی ابری، همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 11 و 4 درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 29 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان، و شهرکرد با کمینه دمای 4 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

وی اضافه کرد: روز آینده در 8 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود که شامل ارومیه،‌ اصفهان، بجنورد، بیرجند، زاهدان، شهرکرد، کرمان، همدان، خواهد بود.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا