اقتصاد

هیچ‌یک از یارانه‌بگیران حذف نشده‌اند

علیرضا عسگریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، در مورد انتشار خبری‌ مبنی بر حذف 5.2 میلیون نفر از یارانه‌‌بگیران، اظهار داشت: ‌چنین چیزی به هیچ وجه صحت ندارد، ما آزمون وسع انجام نداده‌ایم و آخرین داده‌های پایگاه رفاه ایرانیان مربوط به نیمه دوم سال 1401 است و هنوز آمار 1402 را اعمال نکرده‌ایم.

معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: البته داده‌های جدید‌ دریافت کرده‌ایم اما هنوز داده‌های سال جاری اعمال نشده است و ادعایی که در مورد حذف یارانه‌بگیران مطرح شده، صحیح نیست‌.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دهک‌های درآمدی خانوارهای یارانه‌بگیر هیچ تغییری نکرده است، گفت: تغییر این دهک‌ها منوط به اعمال داده‌های جدید 1402 است که هنوز این داده‌ها اعمال نشده است و آخرین داده‌ها مربوط به نیمه دوم 1401 است.

عسگریان در مورد اینکه آیا آزمون وسع برگزار می‌شود؟ گفت: تغییرات محدود در مورد بُعد و ساختار خانوارها به صورت طبیعی صورت می‌گیرد و 4 واقعه تولد، فوت، ازدواج و طلاق مرتب در بُعد خانوارها تغییر ایجاد می‌کند که تنها تغییر مربوط به این وقایع است.

معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر 79 میلیون و 600 هزار نفر یارانه‌بگیر داریم و هرگونه تغییری در تعداد یارانه‌بگیران بر اساس اطلاعات پایگاه رفاه ایرانیان است که اطلاعات آن هم فعلا مربوط به نیمه دوم سال 1401 است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا