اقتصادبازار مالی

همکاری بانک مرکزی عمان با ایران برای وصول وجوه ارزی بلوکه‌ شده ایران در کشورهای دیگر

‌به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، علی صالح آبادی با اشاره دیدار امروز خود با رئیس کل بانک مرکزی عمان، بیان کرد: در این دیدار موضوعات مختلفی مورد تبادل‌نظر قرار گرفت و خوشبختانه همه محورها مورد اشتراک طرفین بود و توافقات بسیاری انجام دادیم و انشالله کمافی‌سابق که همکاری‌های خوبی با بانک مرکزی عمان، بانک‌های عمانی و کشور عمان داشتیم، در آینده نیز این مسیر خوب و موفق را ادامه خواهیم داد.

رئیس کل بانک مرکزی ایران با اشاره به سابقه همکاری بانکی ایران و عمان گفت: آخرین نمونه این همکاری‌ها سال گذشته بود که بیش از 500 میلیون دلار از وجوه جمهوری اسلامی ایران که بیش از 50 سال پیش در کشور انگلیس غیرقابل وصول مانده بود، با همکاری بانک مرکزی عمان وصول شد و اینگونه همکاری‌ها ادامه دارد.

همچنین رئیس‌ کل بانک مرکزی عمان در خصوص توسعه مناسبات بانکی و اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران گفت: این دیدار در تکمیل مناسبات و همکاری‌‌های بانکی و پولی که در گذشته میان جمهوری اسلامی ایران و عمان وجود داشته انجام گرفت.

وی تصریح کرد: همچنین این سفر و دیدار در راستای ارایه کمک و پشتیبانی به کشورهایی که نزد عمان کشورهای برادر و دوست در نظر گرفته می‌شوند صورت گرفته است و ما با این دیدار به دنبال توسعه همکاری‌های بانکی و پولی هستیم.

بنابراین گزارش ‌‌همزمان با این دیدار در ساختمان بانک مرکزی، گمانه‌زنی‌ها برای نهایی شدن آزادسازی منابع بلوکه شده ارزی کشورمان تقویت شده است.

‌پیش از این عنوان شده بود که احتمالاً ۷ میلیارد دلار ایران به حساب بانک مرکزی ایران نزد بانک مرکزی عمان واریز خواهد شد.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا