اقتصاد

هشدار وزش باد شدید و احتمال آبگرفتگی معابر در 12 استان‌

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: بعدازظهر امروز رگبار پراکنده در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان داریم.

وی ادامه داد: در 3 روز آینده در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود، روز یکشنبه 4 تیر با نفوذ جریانات خنک شمالی به سواحل خزر، در دامنه‌های البرز و استان‌های گلستان، مازندران و شرق گیلان، همچنین دامنه‌های جنوب البرز در استان‌های قزوین، سمنان، تهران و البرز رگبار باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: بعدازظهر چهارم تیر، وزش باد شدید و گردوخاک در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های سمنان، البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان افزود: از روز آینده تا دوشنبه 5 تیر در بخش‌هایی از جنوب غرب و شمال شرق کشور، همچنین شرق و مرکز کشور وزش باد افزایش می‌یابد؛ همچنین در زابل، شرق اصفهان و جنوب سمنان وزش باد شدید و خیزش گردوخاک موجب کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید می‌شود.

* هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای 12 استان

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز تا ‌یک‌شنبه ۱۴۰۲/۰۴/۰۴، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و در مناطق مستعد تگرگ در چندین استان پیش‌بینی می‌شود.

وی توضیح داد: ‌روز چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ در خراسان شمالی، اردبیل و ارتفاعات و دامنه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، گیلان، مازندران و گلستان، روز پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ نیمه شمالی آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، شمال اردبیل، ارتفاعات و دامنه در گیلان، مازندران و شرق سیستان و بلوچستان، روز جمعه ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ در نیمه شمالی آذربایجان غربی، دامنه و ارتفاعات گیلان، مازندران، تهران، البرز و قزوین و روز شنبه ۱۴۰۲/۰۴/۰۳‌ اردبیل، نیمه شمالی آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، ارتفاعات و دامنه در شرق سیستان و بلوچستان، گیلان، مازندران و گلستان و ارتفاعات قزوین، البرز و تهران و روز یک‌شنبه ۱۴۰۲/۰۴/۰۴: خراسان شمالی، دامنه و ارتفاعات در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، شرق گیلان، مازندران و گلستان و ارتفاعات سمنان، تهران، البرز و قزوین‌، احتمال آبگرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها، احتمال جاری شدن روان‌آب، احتمال طغیان رودخانه‌ها، صاعقه، در نواحی مستعد خیزش گردوخاگ، کاهش دید و احتمال شکستن درختان کهن‌سال وجود دارد.

ضیائیان ادامه داد: در این راستا توصیه می‌شود اجتناب از اسکان در بستر مسیل‌ها، احتیاط در گذر از حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در سفرهای برون شهری، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها در دستور کار باشد.

وی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده صاف تا کمی ابری، گاهی با وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 38 و 24 درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز آینده شهر‌کرد با کمینه دمای 6 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 45 درجه بالای صفر و پس از آن یزد و زاهدان با بیشینه دمای 43 درجه بالای صفر گرمترین مراکز استان خواهند بود.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا