اقتصادبازار مالیجامعهشهریمسکنمشکلات مردم

نقش قانون مالیات بر خانه‌ خالی در ساماندهی بازار مسکن/ 50 هزار خانه خالی پُر شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس جمعی از مخاطبان سامانه فارس من با ثبت سوژه‌ای تحت عنوان «نقش قانون مالیات بر خانه‌های خالی چه شد؟» خواستار رسیدگی به این مسئله شده‌اند.

در این پویش نوشته‌ شده است: قرار بود که برای خانه‌های خالی مالیات قرار بدهند تا هم بارقه‌ای از امید در دل محرومان باشد و هم با مافیای مسکن مبارزه شود متاسفانه این شعار فقط در حد حرف و چند بخشنامه انجام شد اما در عمل کاری انجام نشد و امروز مردم منتظر انجام این موضوع هستند.

50 هزار مسکن خالی پر شد

به گزارش فارس مطابق آخرین پیگیری انجام شده از وزارت راه و شهرسازی، تاکنون 49 هزار 17 مالک واحدهای مسکونی با مراجعه به سامانه اطلاعاتی ملاک و اسکان کشور، در مهلت مقرر اطلاعات سکونت و مالکیت خود را ثبت کرده‌اند.

همچنین تا لحظه انتشار گزارش نیز 50 هزار 297 مالک نیز با مراجعه به سامانه مذکور، اطلاعات رد مالکیت را تکمیل یا از گزینه ثبت انتقال استفاده‌ کردند و به معنای دیگر واحد مسکونی خالی خود را اجاره یا به فروش رساندند.

بر این مبنا می‌توان نتیجه گرفت با اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی مجموعا 100 هزار واحد مسکونی تعیین تکلیف شده‌اند که بخشی از این واحدها جزء خانه‌های خالی بوده و در راستای اجرای قانون دارای سکنه شده است.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا