بین المللحوادثدولترسانهسیاست

نقش سفارت‌خانه آلمان در فشارهای بین‌المللی علیه ایران در اغتشاشات

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: بنا به کسب اطلاع خبرنگار فارس،نقش سفارت‌خانه آلمان در اغتشاشات نقشی جدی و موثری  در فشار دیپلماتیک و هماهنگی‌های بین‌المللی برای شعله‌ور شدن اغتشاشات بوده است. بر اساس این گزارش مسوولان سفارت‌خانه آلمان نشست‌هایی را با مسئولان برخی از سفارت‌خانه‌های اروپایی درباره چگونگی گسترش سطح درگیری‌ها و آشوب ها برگزار کرده‌اند.

پیشتر سفارت‌خانه انگلستان و فرانسه چنین نقشی را ایفا می‌کردند که در اغتشاشات اخیر سفارت‌خانه آلمان این وظیفه را بر عهده گرفته است.

در اغتشاشات اخیر کشور هجمه چندلایه توسط سرویس‌های اطلاعاتی خارجی، پشتیبانی‌های رسانه‌ای سنگین بین‌المللی با نقش آفرینی سلبریتی‌های داخلی و خارجی، فعال کردن گروهکهای تروریستی و اپوزیسیون، حملات سایبری، هماهنگی تجمعات خارج کشور و نظایر آن صورت گرفت که نشان دهنده برنامه ریزی گسترده جریانات ضد ایرانی داشت. در این بین طبق شواهد هماهنگی‌ دولت‌های خارجی و سازمان‌های بین‌المللی برای فشار گسترده بر ایران در داخل کشور بر عهده سفارت‌خانه آلمان بوده است.

همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که اتباع 14 کشور از جمله آمریکا، روسیه، اتریش، فرانسه، انگلیس و افغانستان در آشوب‌های اخیر در کشور بازداشت شده‌اند که از این میان اتباع افغانستانی بیشترین فراوانی را در میان دستگیرشده‌ها دارند.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا