اقتصاد

ناکامی رژیم صهیونیستی در از کار انداختن فرودگاه بین المللی دمشق

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از سانا، وزارت حمل و نقل سوریه در بیانیه‌ای که در صفحه رسمی آن در فیس بوک منتشر شده است، تاکید کرد که خدمات و پروزاهای  فرودگاه بین المللی دمشق از ساعت 9 صبح امروز از سر گرفته شده است.

در این بیانیه آمده است: کادر فرودگاه با همکاری طرف‌ها و نهادهای ذیربط خسارات ناشی از تجاوز سحرگاه امروز رژیم صهیونیستی را برطرف  و  تعمیرات را آغاز کرده و فرودگاه برای ارائه خدمات آماده است؛ در عین حال سایر تعمیرات در مکان ‌های آسیب دیده ادامه دارد.

وزارت حمل و نقل سوریه از شرکت‌های هواپیمایی این کشور خواست تا برنامه پروازهای خود را از ساعت 9 صبح امروز از طریق فرودگاه تنظیم کنند و طبق روال عادی به مسافران خدمات رسانی کنند.

حدود ساعت 2:00 بامداد امروز دوشنبه، رژیم صهیونیستی چند فروند موشک  را از سمت شمال شرق دریاچه طبریه به سمت فرودگاه بین المللی دمشق واطراف آن شلیک کرد.

این تجاوز منجر به شهادت دو نظامی و زخمی شدن دو نفر غیر نظامی و خسارات مادی شد. فرودگاه بین المللی دمشق هم از دسترس خارج شده بود.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به صورت متناوب با نقض حریم هوایی لبنان یا از طریق بلندی‌های اشغالی جولان به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند.

دولت سوریه بارها اعلام کرده است رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه‌ای و غربی آن از گروه‌های تکفیری تروریستی که با دولت سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند. ارتش سوریه تاکنون بارها محموله‌های تسلیحاتی و مهمات ساخت فلسطین اشغالی را از گروه‌های تروریستی مستقر در سوریه کشف کرده است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا