اقتصاد

مشوق مالی دولت ژاپن به خانواده‌ها برای مهاجرت از پایتخت

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، دولت ژاپن برای کاهش تراکم جمعیت در پایتخت تصمیم گرفته است به ازای هر کودک به خانواده‌ها تا سقف 1 میلیون ین (۷۶۷۰ دلار) در صورت تمایل به مهاجرت به خارج از توکیو بدهد.

دولت ژاپن  در حال حاضر ۳۰۰ هزار ین به ازای هر فرزند به خانواده‌هایی که به سایر نقاط کشور مهاجرت می‌کنند، ارائه می‌دهد. تصمیم جدید همچنین با هدف بهبود نرخ پایین زاد و ولد، تنوع بخشی به جمعیت و اطمینان از توزیع بهینه آن است.

طبق گزارش اداره آمار ژاپن، در سال ۲۰۲۱، ۲۸.۹ درصد از کل جمعیت ژاپن حداقل ۶۵ سال سن داشتند که یک رکورد محسوب می‌شود. در همان سال ۱۴.۷۸ میلیون کودک در سنین بین یک روز تا ۱۴ سال وجود داشت که ۱۱.۸ درصد از کل جمعیت را تشکیل می‌داد که پایین‌ترین سطح ثبت شده در ژاپن است.

طبق یک بیانیه مطبوعاتی که توسط Kyodo News منتشر شد، افرادی که در ۲۳ منطقه اطراف توکیو و سایر نقاط شلوغ محلی زندگی می کنند، واجد شرایط دریافت پول برای مهاجرت خواهند بود.

انتظار می‌رود این حمایت مالی در طول سال مالی ۲۰۲۳ انجام شود. دریافت‌کنندگان وجوه هم  باید حداقل پنج سال در حین کار در منطقه جدید خود زندگی کنند و هر کسی که این قوانین را زیر پا بگذارد ملزم به بازگرداندن پول است.

این  مشوق مالی به کودکان زیر ۱۸ سال یا کسانی که ۱۸ سال سن دارند، اما هنوز در سال آخر دبیرستان هستند، ارائه می‌شود. این برنامه حمایتی از سال ۲۰۱۹ آغاز شده و در سال ۲۰۲۱، ۲۳۸۱ نفر از توکیو نقل مکان کردند و مشمول دریافت این مشوق شدند.

توکیو پایتخت ژاپن با ۳۷ میلیون نفر پرجمعیت ترین پایتخت جهان است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا