اقتصاد

لبنان: سوریه شریانی حیاتی در حوزه حمل‌‌‌و‌نقل/ منافع لبنانی‌ها در ارتباط و هماهنگی با دمشق است

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از  پایگاه خبری العهد، «علی حمیه» وزیر حمل و نقل در دولت پیشبرد امور لبنان تاکید کرد که طی هماهنگی با نجیب میقاتی، نخست وزیر این کشور پس از وقوع زمین لرزه در سوریه ارتباط‌های دیپلماتیک با دمشق در سطح بالاتری برقرار شده است.

وی سفر اخیر یک هیات لبنانی به دمشق و دیدار آن با بشار اسد را مهم برشمرد و گفت: رئیس جمهور سوریه از سفر این هیات لبنانی و کمک‌های لبنانی‌ها به زلزله زدگان در سوریه تقدیر شایانی کرد.

وزیر لبنانی سوریه را شریان حیاتی برای بخش حمل و نقل در لبنان دانست و گفت: منافع لبنانی‌ها در هماهنگی با طرف سوری است.

حمیه همچنین گفت که فرودگاه بین‌المللی بیروت آماده استقبال از سه هواپیمای رومانیایی حامل کمک‌های اتحادیه اروپا به سوریه است.

وی افزود: فرودگاه بین المللی رفیق الحریری بیروت طی روزهای گذشته هم از فرود چهار هواپیمای ایتالیایی حامل کمک‌های بشردوستانه برای مردم سوریه استقبال کرد؛ این نخستین کمک‌هایی است که از اروپا به سوریه خواهد رسید.‌

حمیه تاکید کرد: وزارت حمل و نقل لبنان نیز به نوبه خود از همه کسانی که در کاستن از رنج ملت سوریه سهیم هستند قدردانی می کند و ما بار دیگر تاکید می‌کنیم که آسمان و بنادر خود را برای همه کسانی که مایل به کمک به سوریه هستند باز می‌گذاریم.
 
وزیر لبنانی در مورد مسائل داخلی لبنان نیز گفت که با فعال تر شدن بندر بیروت درآمدهای بندر و همچنین فرودگاه افزایش چشمگیری داشته و میلیون ها دلار خزانه دولت را تامین کرده است.

چهارشنبه هفته گذشته بود که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، هیئتی از وزیران لبنان به ریاست عبد الله بو حبیب وزیر امور خارجه لبنان را به حضور پذیرفت.

این هیئت همچنین شامل وزیران مشاغل عمومی و حمل نقل و امور اجتماعی و کشاورزی علاوه بر رئیس کمیسیون عالی امداد رسانی لبنان و دبیر کل وزارت امور خارجه این کشور بود.

بعد از بحران تروریسم در سوریه در سال ۲۰۱۱ این بالاترین سطح دیدار میان مقامات لبنانی و سوری بود.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا