اقتصاداقتصاد سیاسیاقتصاد کلاندولت

لایحه برنامه هفتم توسعه قبل از بودجه 1402 در مجلس

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس‌ پس از جلسه سران قوا، مقرر شده است در ابتدا دولت لایحه برنامه هفتم توسعه را به مجلس ارسال کند و پس از تصویب آن، لایحه بودجه سال 1402 به مجلس تقدیم شود.

این در حالی است که سازمان برنامه و بودجه روز گذشته لایحه بودجه سال آینده را تهیه و آماده ارسال به هیات دولت کرده بود اما براساس اطلاعات به‌دست آمده، بررسی لایحه بودجه فعلا از دستور کار صحن دولت خارج شده است.

پس از تصویب نهایی لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس و تبدیل شدن آن به قانون پس از تایید شورای نگهبان، لایحه بودجه براساس قانون برنامه هفتم تهیه و به مجلس ارسال می‌شود.

در همین راستا برای جلوگیری از بروز مجلس در پرداخت‌های دولت در ماه‌های ابتدایی سال آینده، ابتدا بودجه سال آینده به صورت چند‌دوازدهم تصویب می‌شود و پس از آن بودجه 1402 بر اساس قانون برنامه هفتم توسعه تدوین و‌ تصویب خواهد شد.

‌به دلیل ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه در 21 شهریور، دولت در تدوین لایحه برنامه هفتم و تدوین بودجه براساس آن با محدودیت زمانی مواجه شد و به همین دلیل قرار بود لایحه برنامه هفتم پس از لایحه بودجه 1402 بررسی شود و تدوین شود.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا