اقتصادبازار مالی

فاصله دلار صرافی و دلار آزاد کمتر از 1000 تومان

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، پس از گذشت یک روز از سیاست‌گذاری جدید دولت در بازار ارز کشور سری به یکی از مهمترین محل‌های خرید و فروش ارز در تهران یعنی میدان فردوسی زدیم تا از آخرین تحولات بازار اطلاعات کسب کنیم.

بر اساس گزارش میدانی که ساعت 13:40 دقیقه روز 11 دی‌‌ سال 1401 گرفته شد، قیمت دلار روی تابلوی صرافی‌های رسمی به عدد 37500 تومان رسیده بود که مرتبط با قیمت خرید ارز توسط صرافی‌ها بود؛ همچنین قیمت فروش ارز در صرافی‌های رسمی نیز روی عدد 37900‌ تومان ایستاده بود.

قیمت دلار غیررسمی به قیمت بازار توافقی نزدیک شد

یکی از نکات مهم بازار دلار در روز جاری، نزدیک شدن قابل توجه قیمت تبادلات غیر رسمی دلار به قیمت دلار روی تابلوی صرافی که بیانگر قیمت ارز توافقی است، بود.

بر این اساس قیمت دلار آزاد یا غیررسمی نیز از سوی دلالان مقابل صرافی‌ها 38700 تومان (خرید) و 39000 تومان (فروش) عنوان می‌شد.

فاصله قیمت ارز توافقی و بازار غیر رسمی در حالی به کمتر از یک هزار تومان رسیده است که در هفته گذشته این شاخص از 4 هزار تومان فراتر رفته بود.

مشاهدات از سطح میدان فردوسی حاکی است میزان مبادلات خرید و فروش ارز نسبت به مدت مشابه هفته گذشته با کاهش چشمگیری مواجه شده است و به نظر می‌رسد، سیاست‌گذاری جدید دولت زمینه کاهش انگیزه خرید و فروش دلار در بازار غیر رسمی را فراهم کرده است.

همچنین امروز قیمت سکه تمام روی تابلوی بنگاه‌های مجاز فروش سکه به 19 میلیون 600 هزار تومان برای فروش و 19 میلیون 400 هزار تومان برای خرید رسیده است‌.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا