اقتصاد

فارس من| مطالبه از ایران خودرو و شورای رقابت بابت اصلاح قیمت ‌دنا پلاس‌

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مخاطبان‌ خبرگزاری با ثبت پویشی در سامانه «فارسِ من» با عنوان «اصلاح قیمت دنا پلاس براساس مصوبه 574 شورای رقابت» عنوان کرده‌اند که بر اساس پیوست مصوبه ۵۷۴ شورای رقابت با موضوع بررسی قیمت ناشی از تغییرات اجباری و اختیاری جدید، ‌قیمت پایه دنا پلاس از ۲۸۱ میلیون تومان حدود ۴۳ میلیون  تومان کاهش یافته است اما در فهرست قیمت منتشر شده ایران خودرو برای تیر ماه ۱۴۰۲ قیمت این محصول برخلاف انتظار افزایش یافته و به ۳۴۷ میلیون رسیده است.

در این پویش مطالبه شده است که ‌این موضوع پیگیری و قیمت مصوب شورای رقابت درباره این محصول اعلام شود. 

بنابراین گزارش شورای رقابت در مورخ 16 خرداد 1402 با انتشار فهرستی با عنوان پیوست مصوبه جلسه 574 شورای رقابت با موضوع بررسی قیمت ناشی از تغییرات اجباری و اختیاری جدید، قیمت 28 محصول را تغییر داد که در این فهرست قیمت 3 محصول دنا پلاس رینگ فولادی اکسل کاسه ای، پژو 207 دستی TU3 و پژو 207 دستی کاهش یافته است اما براساس فهرست مذکور قیمت 25 محصول دیگر ایران خودرو مجوز افزایش قیمت گرفته است. 

بنابراین با توجه به مصوبه شورای رقابت انتظار می رفت که قیمت مصوب شورای رقابت در مورد خودرو دنا پلاس توسط خودروساز در نظر گرفته شود که این اتفاق نیفتاد و قیمت بالاتری از سوی خودروساز برای این خودرو اعلام شده است.  

با توجه به این درخواست مردمی از خبرگزاری فارس، این موضوع در دستور کار پیگیری خبرگزاری قرار گرفته است و به‌زودی پاسخ خودروساز در این مورد اطلاع رسانی خواهد شد. 

به گزارش فارس، جدول زیر جزئیات تغییرات قیمت 28 محصول ایران خودرو ناشی از تغییرات اجباری و اختیاری مصوب شورای رقابت را نشان می دهد که براساس این جدول قیمت محصول دنا پلاس با کد 70323 باید بیش از 43 میلیون تومان کاهش یابد.  

 

 

‌جدول زیر نیز فهرست جدید قیمت محصولات ایران خودرو پس از انتشار مصوبه جلسه 574 شورای رقابت در مورخ 16 خرداد 1402 است، در فهرست جدید  قیمت دنا پلاس با کد 70323 به 347 میلیون تومان رسیده است.  

 

 

پایان پیام/ 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا