اقتصاد

عراق: 15 بمب دستی آماده انفجار در خط انتقال برق صلاح الدین خنثی شد

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، وزارت برق عراق اعلام کرد که دستگاه‌های امنیتی این کشور روز یکشنبه 15 بمب دست ساز آماده انفجار در خط انتقال برق صلاح الدین-حدیثه را خنثی کردند.

این خط انتقال برق و همچنین دو نیروگاه دیگر یکی در شهرک صدر بغداد و دیگر در استان بصره در جنوب عراق شنبه گذشته هدف عملیات‌های خرابکارانه قرار گرفته بودند که در نتیجه آن برق اغلب استان های عراق برای ساعت‌ها قطع شده بود.

وزارت برق عراق به دنبال تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی این حادثه، شامگاه یکشنبه تایید کرد که یک اقدام خرابکارانه خط انتقال برق 400 کیلو ولتی صلاح الدین – حدیثه  را هدف قرار داد و آن را در استان صلاح الدین از خدمت خارج کرد.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: در شرایطی که کارکنان وزارت برق برای اجرای بسیاری از پروژه‌های حیاتی تلاش می‌کنند و پس از موفقیت‌هایی که این وزارتخانه در بهبود ساعات برق رسانی برای شهروندان به دست آورده و با توجه به دمای بالا و اوج بار تابستانی، خرابکاران با هدف قرار دادن خط انتقال برق صلاح الدین با یک اقدام خرابکارانه به دنبال متوقف کردن چرخ پروژه‌های وزارتخانه و خسته کردن کارکنان آن هستند.

وزارت برق عراق تاکید کرد که انفجار چند بمب دستی در مسیر خط مذکور منجر به سقوط 3 دکل و قطع انتقال برق در منطقه القناطر در استان صلاح الدین شد و مکان مورد حمله در تپه های ماسه ای و صعب العبور است.

در این بیانیه تاکید شده است که باوجود موانع کاری و سختی ورود به سازوکارها، نیروهای مهندسی و فنی کشوری شرکت های تابعه حمل و نقل در شمال عراق با هم افزایی تلاش‌های خود برای بازسازی و نگهداری برج های آسیب دیده و از سرگیری کار آنها اقدام کردند.

در پایان این بیانیه به اعلام دستگاه‌های امنیتی عراق درباره کشف و خنثی سازی 15 بمب دستی آماده انفجار علیه همین خط انتقال برق صلاح الدین-حدیثه اشاره شده است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا