اقتصاد

طلا 10 دلار ارزان شد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با افزایش ارزش دلار، قیمت طلا در معاملات روز گذشته کاهش یافت و بازار برای یافتن سرنخ‌هایی در مورد گزارش فرصت‌های شغلی آمریکا عقب‌نشینی کرد.

روز گذشته هر اونس طلا با 9 دلار و 62 سنت کاهش 2011.11 دلار معامله شد.

پس از کاهش غافلگیرکننده تولید اوپک پلاس و آمارهای ضعیف اقتصادی آمریکا که بر نگرانی در مورد رکود اقتصادی در این کشور افزود، طلا تا این زمان از این هفته 2.4 درصد رشد قیمتی داشته است و از 2 هزار دلار در هر اونس عبور کرده است.

تحلیلگران می‌گویند، گزارش فرصت‌های شغلی آمریکا که امروز منتشر شود، مشخص می‌کند که طلا هفته را بالای 2 هزار دلار به پایان می‌برد یا پایین آن.

با این حال، واکنش بازار در روز دوشنبه که بیشتر بازارهای مالی باز می‌شوند، مشخص می‌شود زیرا برخی از بازارها در تعطیلات به سر می برند و بسته هستند.

این فلز گران‌بها از نظر سنتی منبع امن سرمایه‌گذاری در برابر تورم و در بی ثباتی های اقتصادی محسوب می شود اما وقتی نرخ بهره بالا می رود از جذابیت آن کم می شود زیرا دارایی بدون بهره و سود است و هزینه‌های نگهداری آن بالا می رود.

از طرفی سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا در نزدیکی پایین‌ترین رقم 7 ماه گذشته قرار دارد. ارزش دلار نیز 0.1 درصد افزایش یافته و طلا را برای مالکان ارزهای دیگر گران کرده است.

در عین حال، قیمت بالای طلا در این هفته تقاضا برای طلای فیزیکی در بازارهای اصلی آسیایی را به شدت کم کرد و برخی از معامله‌گران مجبور شدند با تخفیف مشتریان را جذب کنند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا