اقتصادبازار کارجامعهحوادثشهریکسب و کارمشکلات مردم

ضرر و زیان سنگین تولید‌ کنندگان کفش‌ از ناآرامی‌ های اخیر

رسول شجری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به‌ تاثیر اغتشاشات و ناآرامی‌ اخیر بر وضعیت فعالیت صنف کفش دست‌دوز، اظهار داشت: اصناف و بازاریان و به‌خصوص فعالان صنفی کفش دست‌دوز  از اغتشاشات و ناآرامی‌اخیر دچار لطمات مالی بسیار شدیدی شدند.

رئیس اتحادیه کفش دست‌دوز تهران بیان داشت: طی یک و نیم ماه گذشته که تهران و استان‌های مختلف کشور به علت اقدامات اغتشاشگران دچار ناآرامی شده بود به علت برخی تعطیلی‌ها و همچنین عدم مراجعه مردم برای خرید، رکود در بازار این صنف حاکم شد و متاسفانه خسارت مالی شدیدی بر فعالان صنفی در این حوزه وارد شد.

وی افزود: در 45 روز گذشته به علت فضای ناامنی که بر جامعه حاکم شده بود مردم برای خرید به بازار مراجعه نکردند و یا مراجعه آنها بسیار کمتر از حد معمول بود بنابراین در واقع فروشندگان واحدهای صنفی فروشی نداشتند و نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند.

شجری افزود: روزهای گذشته فصل تولیدات کفش‌های زمستانی توسط تولید‌کنندگان این صنف بود که به علت ناآرامی‌های  تولید‌کنندگان خریداری نداشتند و تولیدات آنها در انبارها ماند.

وی با بیان اینکه کار تولید و کسب و کار نیازمند شرایط امن است، گفت: در شرایط ناامن هیچ فردی برای خرید به بازار مراجعه نمی‌کند و لذا با توجه به شرایط کلا بازار کفش دست‌دوز دچار رکود شده است.

رئیس اتحادیه کفش دست‌دوز تهران با بیان اینکه در شرایط فعلی تولید‌کنندگان و عرضه‌کنندگان کفش دست‌دوز دچار ضرر و زیان فراوانی شدند گفت: امیدواریم شرایطی مهیا شود که آرامش به‌طور کامل به جامعه بازگردد تا فعالان صنف کفش دست‌دوز حداقل در شب عید بتوانند بخشی از ضرور و زیان خود را جبران کنند.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا