اقتصاد

صادرات قطعات خودرو در سال 1404 به 6 میلیارد دلار می رسد

محمدرضا نجفی منش در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به انعقاد قرارداد با روسیه برای صادرات قطعات خودرو به این کشور، گفت : پتانسیل کشور روسیه برای واردات قطعات خودرو بسیار زیاد است، اما باید بدانیم که صادرات امری زمان بر است و نیاز به برنامه ریزی، صبر، حوصله و پیگیری دارد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور اظهار داشت: کشور ترکیه سالانه 30 تا 40 میلیارد دلار قطعات خودرو به کشورهای مختلف جهان صادر می کند ما هم می توانیم و برای صادرات قطعات خودرو در سال 1404 پیش بینی می شود که صادرات ما در این بخش به 6 میلیارد دلار برسد.  

وی افزود: صادرات 6 میلیارد دلاری قطعات امکان پذیر است، اما نیاز به حمایت دولت وجود دارد تا با ایجاد قوانین دست و پاگیر مانع تحقق این موضوع نشود. 

نجفی منش با اشاره به افزایش کیفیت قطعات خودرو بیان داشت: تا مدتی پیش در کشور تندر 90 تولید می شد که 60 درصد قطعات آن تولید داخل بود و همه نیز از کیفیت این خودرو راضی بودند، بنابراین از توان تولید قطعات خودرو و خودرو با کیفیت برخوردار هستیم.

وی با اشاره به تولیدات خودرو توسط بخش خصوصی بیان داشت: مردم از کیفیت خودروهای تولیدی توسط بخش خصوصی رازی هستند، بنابراین توان تولید خودروی خوب در کشور وجود دارد، اما آنچه خودروساز را محدود می کند، قیمت گذاری دستوری است در واقع نباید با قیمت گذاری دستوری باعث ضرر و زیان خودروساز شد و از آن طرف نیز انتظار بهبود کیفیت را داشت. 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا