اقتصادانرژیصنعت

شرط معافیت فرآورده‌های تولیدی از نفت روسیه

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که محموله‌های فرآورده‌های نفتی تولید شده از نفت روسیه در خارج از این کشور مشمول سقف قیمت نخواهند شد. قرار بود از روز 5 فوریه طرح اعمال سقف قیمت برای فرآورده‌های نفتی روسیه آغاز شود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده برای آنکه فرآورده‌های نفتی از این طرح مستثنی شوند این فرآورده‌ها باید در خارج از روسیه پالایش شوند.

این وزارتخانه البته قبلاً هم اعلام کرده بود در صورتی که نفت روسیه در خارج از این کشور مورد فرآوری سنگین قرار گیرند از طرح اعمال سقف قیمتی معاف خواهد بود.

البته هنوز وزارت خزانه‌داری آمریکا دستورالعمل خاصی برای اعمال سقف قیمت برای نفت روسیه تعیین نکرده است. از روز 5 دسامبر آمریکا و گروه هفت به همراه برخی دیگر از کشورها سقف 60 دلار در هر بشکه را برای نفت روسیه تعیین کرده‌اند اما گفته می شود براساس اوضاع بازار ممکن است این قیمت تغییر کند.

چند روز پیش ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در واکنش به این اقدام با صدور فرمانی اجرایی فروش نفت و فرآورده‌های نفتی با سقف قیمت تعیین شده به کشورهای داخلی در این اقدام را ممنوع کرد.

 الکساندر نواک معاون، نخست‌وزیر روسیه، نیز گفته که این کشور آماده است تا بخشی از تولید نفت خود را کم کند.  نواک انتظار دارد 500 تا 700 بشکه در روز از تولید نفت روسیه به خاطر اعمال سقف قیمت کم شود.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا