اقتصاد

رشد 50 درصدی درآمدهای مالیاتی در 4 ماه اول سال 1402

به گزارش خبرگزاری فارس، مجتبی امیری با اشاره به وصول 216 هزار و 299 میلیارد تومان درآمد مالیاتی در 4 ماهه اول امسال، اظهارداشت:  از ابتدای امسال تا پایان تیرماه ۲۱۶ هزار میلیارد و ۲۹۹ میلیون تومان درآمدهای مالیاتی وصول شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۴۳ میلیارد و ۸۸۸ میلیون تومان بود، رشد ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: از مجموع این رقم، بیش از ۱۳۳ هزار میلیارد تومان مربوط به مالیات‌های مستقیم می‌شود که نسبت به قانون بودجه تحقق 90 با ۹۰ درصد تحقق نسبت به قانون بودجه امسال و ۵۲ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است.

رئیس گروه برنامه‌ریزی و آمارهای سازمان مالیاتی با بیان اینکه مالیات‌های مستقیم شامل مالیات بر اشخاص حقوقی، مالیات‌ بر درآمد و مالیات بر ثروت می‌شود، تصریح کرد: همچنین مالیات اشخاص حقوقی در همین مدت ۸۱ هزار و ۵۵۸ میلیارد تومان وصول شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۱ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به وصول 10 هزار میلیارد تومان مالیات بر ثروت در 4 ماهه اول امسال، گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۸۸ درصدی داشته است.

امیری ادامه داد: ۸۳ هزار میلیارد تومان درآمد مربوط به وصولی مالیات در بخش کالاها و خدمات با ۸۲ درصد تحقق نسبت به بودجه و ۴۲ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

رئیس گروه برنامه‌ریزی و آمارهای سازمان مالیاتی با اشاره به اینکه سهم مالیات مشاغل نسبت به کل مالیات‌های وصولی هشت درصد است گفت: در 4 ماهه امسال ۱۶ هزار و ۴۴۴ میلیارد تومان مالیات از مشاغل وصول شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۸۳ درصدی را نشان می‌دهد.

امیری گفت: مالیات‌های مستقیم با ۶۲ درصد سهم در کل درآمدهای مالیات بیشترین وصولی مالیاتی را به خود اختصاص می‌دهد.

به گزارش فارس، طبق قانون بودجه 1402، دولت در طول سال جاری باید 749 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی کسب کند.

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا