اقتصاد

رشد‌ 42 درصدی مسافران هوایی‌ کشور در نیمه اول 1401/ فرودگاه مشهد پذیرای 50 درصد پروازهای بین‌المللی‌

حمیدرضا سیدی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: از فروردین تا شهریور‌ 153 هزار و 166 پرواز داخلی و بین المللی در فرودگاه های کشور انجام شده است که نسبت به 6 ماهه سال گذشته، با پنج درصد کاهش روبرو بوده‌ایم.

* 6 فرودگاه پرترافیک کشور

وی اظهار داشت: فرودگاه‌های مهرآباد، مشهد، شیراز، اهواز و اصفهان به ترتیب پنج فرودگاه نخست کشور هستند که بیشترین بار ترافیکی را در 6 ماهه 1401 تجربه کردند.

به گفته سیدی‌ فرودگاه مهرآباد با اعزام و پذیرش قریب به 6 میلیون مسافر و نشست و برخاست 52 هزار و 290 پرواز نزدیک به یک سوم عملیات پروازی و مسافری را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در خصوص پروازهای بین المللی نیز از رشد 100 درصدی در هر سه شاخص پرواز، مسافر و بار خبر داد و گفت: در 6 ماه مذکور، بیش از 12 هزار و 500 پرواز انجام و  نزدیک به یک میلیون و 584 هزار مسافر از 28 فرودگاه کشور اعزام و پذیرش شده‌اند.

وی با بیان اینکه فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد در میان فرودگاه‌های کشور نزدیک به نیمی از مسافران و پروازهای بین‌المللی را پذیرا بوده است گفت: در 6 ماه سال جاری پنج هزار و 353 فروند نشست و برخاست در فرودگاه مشهد انجام و 763 هزار و 756 مسافر اعزام و پذیرش شده اند که در هر دو بخش با رشد 100 درصدی مواجه بودیم.

سیدی همچنین با اشاره به عملکرد شهریور فرودگاه‌ةای کشور اضافه کرد: در ماه گذشته 25 هزار و 109 نشست و برخاست، دو میلیون و 968 هزار و 593 اعزام و پذیرش مسافر صورت گرفته است که نسبت به شهریور سال گذشته در پرواز با کاهش هفت درصدی و در مسافر با افزایش 43 درصدی روبرو بودیم.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا