اقتصاد

‌رشد 3000 مگاواتی مصرف برق نسبت به اوج‌ بار سال گذشته

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی‌اکبر محرابیان در گفت‌وگو با صدا ‌و سیما با اشاره به گرمای بی‌سابقه در این روزها، اظهار داشت:‌براساس گزارش کارشناسان هواشناسی گرمای بی‌سابقه‌ای بر جو کشور حاکم شده که در طول 11 سال گذشته بی‌سابقه است. 

وزیر نیرو در تشریح آخرین وضعیت شبکه برق گفت: هم‌اکنون شبکه برق کشور به صورت پایدار نسبت به عرضه برق به مشترکان اقدام می‌کند.

* از همکاری مردم تشکر می‌کنیم

وی افزود: از مردم بابت همکاری خوب در صرفه‌جویی مصرف برق تشکر می‌کنم و تداوم این شرایط می تواند ضامن پایداری شبکه برق کشور باشد.

محرابیان تأکید کرد: مصرف برق کشور نسبت به روز مشابه در سال گذشته 6 هزار مگاوات افزایش داشته و همچنین نسبت به اوج ثبت شده در سال گذشته 3 هزار مگاوات بیشتر است.

* پیش‌بینی اوج بار 72 هزار 400 مگاواتی در روز جاری

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم در روز جاری اوج بار تاریخی مصرف برق نصاب جدیدی ثبت کرده و از 72 هزار و 400 مگاوات عبور کند.

وزیر نیرو عنوان کرد: به هیچ وجه در بخش خانگی تاکنون قطعی نداشته‌ایم و شرایط مدیریت شده برای تأمین برق مشترکان در دستورکار است.

محرابیان تأکید کرد: همکاری مردم در این گرمای بی‌سابقه پایداری شبکه برق را تضمین می‌کند و حداکثر انرژی به همه مشترکان عرضه خواهد شد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا