اقتصاد

رئیس اتحادیه‌ لوازم خانگی تهران: هیچ کارخانه‌ای قیمت بخاری برقی را افزایش نداده است‌

اکبر پازوکی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره این موضوع که این روزها با افزایش سرما و موضوع گاز، عده‌ای دنبال افزایش قیمت بخاری برقی‌ هستند، اظهار داشت: با توجه به مباحث مطرح شده در این مورد، تماسی  با چند کارخانه تولید کننده بخاری برقی داشتم که مشخص شد هیچ کارخانه‌های هیچ‌گونه افزایش قیمتی در رابطه با بخاری برقی اعمال نکرده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان و تولید‌کنندگان لوازم خانگی تهران بیان داشت: با توجه به افت فشار گاز، ‌قطعا تقاضای زیادی برای بخاری گازی در روزهای سرد نداشته‌ایم و قیمت این محصول هم تغییری نداشته اما در مورد بخاری برقی افزایش تقاضا و به عبارتی افزایش خرید داشته‌ایم اما قیمت‌ها افزایش نیافته است. 

وی بیان داشت: در سال‌های گذشته با توجه به اینکه سرمای سخت نداشتیم در نتیجه تولیدات بخاری برقی به سختی به فروش می‌رسید اما طی روزهای گذشته با توجه به افت فشار گاز و افت دما، تقاضا برای خرید بخاری برقی افزایش یافته است و قطعا این تقاضا در استان‌هایی که افت دمای بیشتری را داشته‌اند، بیشتر بوده است. 

پازوکی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته تولید بخاری برقی با توجه به تقاضای کم، محدود بوده‌ است، گفت: وقتی تولید کالایی محدود و تقاضا برای آن زیاد باشد قطعا برحسب عرضه و تقاضا، ممکن است قیمت آن افزایش یابد.

رئیس اتحادیه تولید‌کنندگان و فروشندگان لوزام خانگی تهران اظهار داشت: در رابطه با بخاری برقی نیز ممکن است در استان‌های سرد این اتفاق افتاده باشد اما کارخانجات قیمت تولیدات خود را افزایش نداده‌اند و در تهران نیز با توجه به اینکه دمای هوا بسیار سرد نبود و با قطع گاز نیز مواجه نبودیم افزایش قیمت بخاری برقی نداشتیم. 

پایان پیام/ ت 35
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا