اقتصاداقتصاد سیاسیبازار مالیسیاست

دشمن از اغتشاشات جهت افزایش تحریم‌ها استفاده می‌کند

محمد شفیع ملک‌زاده در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه اغتشاش‌های اخیر هزینه‌های زیاد اقتصادی را برای کشور تحمیل می کند، افزود: حداقل ضرر این است که کامیون‌های حمل کالا به مقصد شهرهایی که اغتشاش در آن است، نمی روند و طبیعی است که در آن شهر کمبود مواد غذایی و کالا خواهد بود و بدین ترتیب قیمت مواد غذایی هم افزایش می‌یابد.‌

مدیر اجرایی اتاق اصناف کشاورزی ایران گفت: محصولات کشاورزی و مواد غذایی معمولا فسادپذیر و قدرت ماندگاری کمتری دارند، ‌امکان نگهداری آنها بسیار کمتر است برخی مانند شیر حتی یک روز هم نیست و با این شرایط تولید کنندگان هم ضربه می‌ینند و محصولشان فاسد شده و از بین می رود و هم تولید کننده و هم مصرف کننده متضرر می شود.

ملک زاده افزود: برخی افراد که گول خورده و اقدام به اقدامات هنجارشکنانه می کنند، باید هر چه زودتر به خود بیایند، طبیعی است که اگر در یک کشور ناهنجاری پیش بیاید و عده‌ ای بخواهند جلوی حکومت و دولت قرار بگیرند، ضربه اقتصادی و سیاسی به کشور وارد خواهند کرد.

سوء استفاده سلطه گران از اغتشاش برای تحریم بیشتر

وی با بیان اینکه آشوب‌‌های خیابانی در روابط ما با دیگر کشورها تاثیر‌گذار است، افزود: برخی کشورهای سلطه که ادعای ابرقدرتی دارند به دلیل مسائل سیاسی دنبال این هستند که سلطه خود را بیشتر کنند و نمی‌توانند توسعه کشور ما در طی این سال‌ها ‌ببینند بنابراین مدام به دنبال محدود کردن کشور ما با تحریم ها هستند که تابه حال موفقیتی حاصل نشده است، ‌اغتشاشات و آشوب های خیابانی بهانه به دست این کشورها می‌دهد که تحریم های خود را افزایش دهند و هزینه را برای کشور و مردم بیشتر ‌کنند.

مدیر اجرایی اتاق اصناف کشاورزی ایران افزود:‌ اغتشاش‌ها در بخش کشاورزی هم که تامین کننده امنیت غذایی در کشور است، تاثیرگذار است، روابط ما به کشورها را به هم می‌زند و بازار جهانی خود را از دست می‌دهیم ضمن اینکه در واردا ت محصولات هم که در برخی تا 90 درصد وابسته‌ایم مشکل ایجاد می‌شود.

وی تاکید کرد: بازخورد این اغتشاشات در داخل و خارج مناسب نیست و وضعیت را بدتر می‌کند، سرمایه‌گذاری در حوزه اقتصاد کمتر شده و موجب کاهش رشد اقتصادی کشور می شود.

ملک زاده گفت:‌ در سال‌های گذشته همواره دیده‌ایم پس از آنکه برخی امنیت اجتماعی مردم را به هم زدند و به خیابان ها ریختند، تحریم‌ها هم بیشتر شده است در واقع کشورهای سلطه تلاش می‌کنند که از ابزار اغتشاش برای افزایش تحریم‌های خود استفاده کنند و مدیریت این اغتشاش ها هم از همان خارج مرزها است که هدفمند انجام می‌شود.

مدیر اجرایی اتاق اصناف کشاورزی ایران تاکید کرد که در این شرایط حساس باید همه دست به دست به دهیم تا از این پیچ عبور کنیم.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا