اقتصاد

خودنمایی تازه واردها در بازار میوه+ قیمت جدید

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گزارش از جدیدترین قیمت انواع میوه در «میدان مرکزی میوه و تره بار تهران» از ورود برخی میوه های تابستانه به بازار حکایت دارد که این تازه واردهای بازار هم خودی  نشان می‌دهند و حاضر نیستند ارزان فروخته شوند. توت سفید، سیاه و فرنگی و انواع ملون، هندوانه، طالبی و زردآلو از میوه هایی هستند که پایشان تازه به بازار باز شده اما از همان لحظه ورود لرزه بر بازار انداخته‌اند.

در این بازار قیمت زردآلوی کیلویی تا 95 هزارتو مان است، توت ها تا کیلویی 60 هزار تومان و توت فرنگی، کیلویی 110 هزار تومان به فروش می رود.

قیمت سیب و پرتقال که میوه فصل نیست هم قصد عقب نشینی ندارد و همچنان به قیمت های یک ماه گذشته فروخته می شود، سیب لبنانی زرد در این بازار تا کیلویی 55 هزار تومان و پرتقال تامسون شمال تا کیلویی 25 هزار تومان است.

انواع طالبی تا کیلویی 25 هزار تومان و هندوانه کیلویی 12 هزار تومان است.

موز از چند هفته گذشته در کورس گرانی است و قیمت ها پایین نیامده هر کیلو موز اکوادور در این بازار تا کیلویی 74 هزار تومان به فروش می رود.

پس از گزارش‌های خبرگزاری فارس درباره فروش عرضه و تقاضایی در میدان مرکزی میوه، این مدل فروش که بیشتر بهانه ای برای گرانفروشی بود برداشته شده و همه میوه‌ها نرخ مصوب خورده است.

قیمت میوه ها به این شرح است:

قیمت میوه در «میدان مرکزی میوه و تره‌بار» عمده فروشی است و زمانی که پای این میوه ها به سطح شهر می رسد طبق قانون تا 35 درصد مغازه ها می‌توانند افزایش دهند اما گزارش های وجود دارد که مغازه داران تا 100 درصد هم این قیمت را افزایش می دهند.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا