حوادثطبیعتکشاورزیمشکلات مردم

جزئیات توزیع بارش‌ها در مناطق مختلف‌

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: در 24 ساعت آینده بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف در استان‌های زنجان، همدان، قزوین، اردبیل، مازندران، گیلان، البرز، تهران، گلستان،‌ خراسان شمالی، خراسان رضوی، قم و شمال سمنان پیش‌بینی می‌‌شود.

وی افزود:‌ در این مدت وزش باد شدید موقت، گاهی با گردوخاک همچنین رگبار و رعدوبرق در استان‌های لرستان و اصفهان، جنوب استان مرکزی و شمال استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز چهارشنبه 11 آبان در جنوب ایلام، خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و جنوب استان‌های مرکزی، قم، سمنان و خراسان رضوی رگبار و رعدوبرق داریم و در سواحل خزر بارش پراکنده ادامه دارد.

ضیائیان عنوان کرد: روز پنج‌شنبه 12 آبان در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، بوشهر، یزد، جنوب اصفهان و شمال خلیج فارس رگبار و رعدوبرق د‌اریم.

وی افزود: روز پنج‌شنبه همچنین در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، شمال سمنان و خراسان جنوبی، استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز و مرکزی بارش پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت داریم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز جمعه در خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، کرمان، فارس و برخی مناطق بوشهر بارش خواهیم داشت.

ضیائیان افزود: در برخی از مناطقی که ذکر شد تا روز جمعه 13 آبان، لغزندگی جاده، اختلال در سفرهای بین شهری به‌ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال ریزش کوه، احتمال آبگرفتگی محدود معابر، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در این راستا ‌توصیه می‌شود احتیاط در سفرهای برون شهری، احتیاط در فعالیت کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو، تسریع در کاشت محصولات پاییزه و تعجیل در برداشت محصولات آماده در دستور کار باشد.

ضیائیان گفت: شنبه 14 آبان در سواحل خزر خراسان شمالی، گلستان، شمال سمنان و خراسان جنوبی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 34 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان‌ و ارومیه با کمینه دمای یک درجه بالای صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری، گاهی با وزش باد در شب احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 22 و 14 درجه خواهد بود.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا