اقتصاد

جزئیات تحویل 101 هزار خانه به مردم در قالب نهضت ملی مسکن+جدول

‌به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در هفته دولت 101 هزار و 278 واحد مسکونی در قالب پروژه‌های نهضت ملی مسکن در 31 استان کشور به بهره‌برداری رسید و تحویل مردم شد.

در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان در شمال غرب کشور به ترتیب 2 هزار و 439 واحد، 2 هزار و 939 واحد، یک هزار و 806 واحد و 3‌ هزار و 738 واحد مسکونی افتتاح شده است.

همچنین استان‌های اصفهان، البرز، سیستان و بلوچستان، ایلام، بوشهر و تهران نیز به ترتیب 2740 واحد، 1210 واحد، 4588 واحد، 415 واحد، 1068 واحد و 8728 واحد از 101 هزار واحد مسکونی افتتاح‌ شده را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خود اختصاص دادند.

 

* 1.5 میلیون مسکن در دست ساخت

بر این اساس هادی عباسی، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با فارس گفت: هم‌اکنون یک میلیون و 519 هزار و 352 واحد مسکونی در دست ساخت است که در قالب 6 شیوه ساخت به پیش می‌رود.

به گزارش فارس، قانون جهش تولید مسکن، مصوب مجلس شورای اسلامی، ساخت سالانه حداقل یک میلیون واحد مسکونی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دولت‌ها تکلیف کرده و دولت سیزدهم نیز در اجرای این قانون حرکت خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آغاز کرده است.

بر اساس نظر کارشناسان اقداماتی نظیر تامین زمین، الحاق بافت جدید به شهرها و سرعت دادن به مسکن روستایی می‌تواند دولت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در تحقق قانون مجلس کمک کند.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا