دانش‌های بنیادیدولتصنعتطبیعتمجلس

جبران عقب‌ماندگی‌های صنعت بیمه باید در مسیر دانش‌بنیان

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سید احسان خاندوزی در پیام ویدئویی خود به بیست و نهمین همایش ملی و دهمین همایش بین‌المللی بیمه و توسعه‌ که‌ امروز در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، بیان کرد: ‌قرار بود به شکل حضوری در جمع بیمه‌گران حاضر شوم اما به خاطر تلاقی با نشست مشترک هیأت دولت و مجلس به مناسبت روز ملی مجلس ناچار در بهارستان حضور پیدا کردم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی به فناوری‌های نو در صنعت بیمه اشاره کرد و گفت:‌ با این فناوری‌ها رقابت‌پذیری محصولات و خدمات در بیمه افزایش پیدا می‌کند.

خاندوزی اضافه کرد: باید بیمه‌گری هوشمند در کشور اجرا شود اما همچنان مسیرهای دانش‌بنیان در صنعت بیمه وجود دارد در حالی که سرعت آن کافی نیست و باید سرعت به‌کارگیری‌های فناوری نو و اقتصاد دانش‌بنیان در صنعت بیمه افزایش یابد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه باید به سمت مطلوب در صنعت بیمه حرکت کنیم، گفت:‌ سیاست‌گذاران باید به جبران عقب‌افتادگی در صنعت بیمه بپردازند و صنعت بیمه پویا و دانش‌بنیان داشته باشیم و با هزینه کمتر کارآمدی بیشتر و خدمات گسترده‌تری به مردم ارائه کنیم

شیوه جبران خسارت‌‌ ناشی از بلایای طبیعی توسط شرکت‌های بیمه از زبان دبیر سندیکای بیمه‌گران

در این همایش همچنین سیدمحمد کریمی، ‌دبیر سندیکای بیمه‌گران‌ گفت:‌ حق بیمه توسط شورای عالی بیمه و نرخ دیه توسط قوه قضائیه تعیین می‌شود و شرکت‌های بیمه در زمینه ورود و خروج به این صنعت دخالتی ندارند.

وی همچنین گفت:‌ 10 درصد از حق بیمه شخص ثالث به وزارت بهداشت اختصاص می‌یابد در سال گذشته 500 میلیارد تومان برای ناجا، اورژانس، صدا و سیما و حتی پزشک قانونی پرداخت شد در حالی که هیچ توجیهی در این زمینه مشاهده نمی‌شود و خدمات اضافه‌ای به مردم داده نمی‌شود.

دبیر سندیکای بیمه‌گران همچنین پیشنهاد کرد:‌ اگر ماهی 100 تومان به قبض برق افراد اضافه شود می‌توانیم خسارت‌های ناشی از بلایای طبیعی را توسط شرکت‌های بیمه جبران کنیم.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا