اقتصاد

تیغ «خانه‌تکانی غیر اصولی» بر منابع آب پایتخت/ مصرف آب روزانه تهران معادل آکواریومی به مساحت پارک ملت

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس آمار شرکت آب و فاضلاب تهران در هفته اول اسفندماه سال جاری مصرف آب شهر تهران بین 3 میلیارد لیتر تا 3 میلیارد 100 میلیون لیتر در شبانه روز است و پیش‌بینی می شود این میزان تا پایان سال به 3 میلیارد و 300 میلیون لیتر در شبانه روز برسد.

به استناد آمار مذکور، مصرف آب شرب پایتخت در مدت مشابه سال گذشته بین 2میلیارد 800 تا 2 میلیارد و 900 میلیون لیتر در شبانه روز بوده است. در حقیقت در این بازه زمانی مصرف آب شرب در تهران 7 درصد افزایش یافته است.

برای درک عدد نجومی مصرف آب در تهران فرض کنید، یک آکواریوم به مساحت کل پارک شهر یعنی 340 هزار متر مربع با ارتفاع 9 متر ساخته شود، میزان آب تصفیه شده بهداشتی که در یک روز هفته اول اسفند در تهران مصرف می‌شود، زمینه سرریز شدن این آکواریوم فرضی از آب را فراهم می‌کند.

به گزارش فارس، با توجه به بررسی‌های میدانی آغاز تمیزکاری واحدهای مسکونی به شیوه غیر اصولی در ایام نزدیک به سال نو در قالب پدیده‌ای تحت عنوان «خانه‌تکانی» دلیل اصلی افزایش مصرف آب پایتخت است و همین مسئله زمینه ایجاد فشار شدید بر منابع آبی پایتخت را فراهم کرده است.

پایان پیام/ 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا