اقتصاد

توسعه افقی شهرها‌ یکی از ابزارهای پیشرفت نهضت ملی مسکن است‌

اقبال شاکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه قیمت زمین در مسکن‌هایی که قرار است در نهضت ملی مسکن ساخته شود، صفر است، اظهار داشت: ما زمین به اندازه کافی داریم، باید محدوده‌های حریمی که تعیین شده است را‌ باز کنند و مقداری زمین هم به شهر الحاق کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: الحاق زمین به شهرها کاملاً ضروری است و در تمام دنیا هم تجربه شده است و به نظر ما حتماً باید توسعه افقی شهر رخ دهد.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سؤال که آیا حجم واگذاری‌های فعلی زمین جوابگوی نهضت ملی مسکن است؟ اظهار داشت: واگذاری‌ها به تدریج در حال انجام است، و به نتیجه رسیدن آن وقتی است که همه واگذاری‌ها انجام شود، اما واگذاری‌ها باید هرچه سریع‌تر اتفاق بیفتد.

* همه اجزای دولت باید بپذیرد توسعه افقی راه حل است

وی عدم هماهنگی و یکپارچگی در دولت را مهم‌ترین مانع واگذاری زمین در شهر‌های بزرگ عنوان کرد و گفت: همه اجزا دولت باید این را قبول کنند که توسعه افقی ساخت مسکن یک موضوع قابل قبول، اصلی و درستی است و همه از آن حمایت می‌کنند.

شاکری افزود: به نظر من اگر ضرورت توسعه افقی در دولت جا بیفتد و علاوه بر وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت ارتباطات، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و سازمان برنامه‌وبودجه همه متفق‌القول شوند که این کار درست است، همه مشکلات حل می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: بعضی از دستگاه‌ها هنوز این اعتقاد را ندارند که توسعه افقی حلال مشکلات است، حل این موضوع می‌تواند با فعال‌تر شدن شورای عالی مسکن، معاون اول رئیس‌جمهور و خود شخص رئیس‌جمهور رخ دهد تا همه کمک کنند توسعه افقی اتفاق بیفتد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا