ادبیاتدفاع مقدسسیاستفرهنگ

تسلیت روسای دولت و مجلس به درگذشت سید رضا مؤید

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور و محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پیام های جداگانه ای درگذشت حاج سیدرضا مؤید شاعر اهل بیت و استاد شعر آیینی کشور را تسلیت گفتند.

متن پیام رئیس‌جمهور به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت شاعر اهل بیت و استاد بزرگ شعر آیینی کشور، خادم‌الرضا (ع)، حاج سیدرضا مؤید، موجب تألم و تأثر فراوان شد. ایشان از بزرگان شعر آیینی و مذهبی کشور بود که قریحه‌ای سیال و روان در سرودن شعر به ویژه اشعار مذهبی داشت و علاوه بر مدح اهل‌بیت (ع)، مضامین انقلابی و حماسی دفاع مقدس نیز در دریای اشعار او موج می‌زد. اشعار آیینی و رثایی او نیز همواره مورد استفاده ذاکران و مداحان اهل بیت (ع) است.

اینجانب درگذشت این شاعر دلسوخته اهل بیت (ع) را به خانواده، یاران و بازماندگان آن مرحوم تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند بزرگ برای ایشان علوّ درجات و همجواری با اجداد طاهرینش و برای بازماندگان صبر و سلامتی مسألت می‌کنم.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نیز طی پیامی درگذشت مرحوم  سید رضا موید خراسانی را تسلیت گفت.

متن پیام رئیس مجلس به شرح ذیل است:

درگذشت شاعر خوش‌قریحه و چهره ماندگار و برجسته ادبیات آئینی مرحوم آقای سید رضا موید خراسانی موجب تاسف و تاثر گردید.

بسیاری از اشعار و سروده‌های استاد مویدخراسانی، به‌عنوان نقطه‌ تلاقی مراثی و مداحی در رثای خاندان‌ آل‌الله علیهم‌السلام و دفاع از ارزش‌های انقلاب و نظام و به‌ویژه دوران دفاع‌مقدس قرار دارد.

آثار فاخر این چهره برجسته جبهه فرهنگی انقلاب‌ اسلامی که همواره مورد توجه مقام‌معظم‌رهبری و تمامی شیفتگان و دوست‌داران اهل‌بیت قرار گرفته است، در گنجینه افتخارات عرصه ادبیات و فرهنگ دینی و آئینی کشور به یادگار باقی خواهدماند.

ضمن عرض تسلیت به جامعه فرهنگی و ادبیات آیینی کشور ، شاعران ، مداحان و پیرغلامان خاندان عصمت و طهارت(ع)، خادمان، مجاوران حضرت رضا علیه‌السلام، آشنایان و خانواده گرامی، برای روح بلند ایشان در جوار بارگاه منور امام رئوف، رحمت و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا