اقتصاد

ترافیک سنگین در همه محورهای تهران-شمال‌

ایمان محرابی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جاده‌های کشور اظهار داشت: بر اساس اطلاعات حدود ۲۶۰۰ دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و ۸۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* ترافیک سنگین در‌ همه محورهای‌ تهران-شمال

وی درباره وضعیت ترافیکی محورهای تهران-شمال بیان کرد:‌ دوربین‌های نظارت تصویری در حال حاضر‌ ترافیک سنگین در محور چالوس مسیر ‌جنوب به شمال‌ حدفاصل تونل کندوان تا سیاه بیشه، ترافیک سنگین در آزادراه تهران – شمال مسیر ‌جنوب به شمال‌ حدفاصل تونل البرز تا پل زنگوله و ترافیک سنگین در محور هراز مسیر ‌شمال به جنوب‌ محدوده‌ سه راهی چلاو و بایجان نشان می‌دهد.

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها افزود: در حال حاضر همچنین ترافیک سنگین در محور فیروزکوه مسیر ‌جنوب به شمال محدوده دماوند، ترافیک سنگین در آزادراه قزوین – رشت مسیر‌ جنوب به شمال‌ محدوده رودبار و ترافیک نیمه سنگین در آزادراه تهران – پردیس محدوده‌های پل اتوبان بابایی و جاجرود‌ داریم.

* باران در برخی جاده‌‌های گیلان و مازندران

محرابی‌نیا درباره وضعیت جوی جاده‌ها تصریح کرد: در حال حاضر بارش باران در برخی از محورهای استان‌های گیلان و مازندران و وزش باد و گرد و خاک در برخی از محورهای استان سیستان و بلوچستان، داریم.

وی گفت: در جاده چالوس‌ بارش باران در حال حاضر گزارش شده است و در ‌سایر محورهای شمالی بارش و مداخلات جوی خاصی نداریم.

‌* ترافیک در برخی مقاطع آزادراه ‌کرج-قزوین-کرج

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها درباره وضعیت ترافیکی دیگر جاده‌های کشور گفت: در حال حاضر‌‌ ترافیک سنگین در آزادراه کرج – قزوین حدفاصل پل فردیس تا گلدشت، ترافیک نیمه سنگین در آزادراه قزوین-کرج محدوده های گلشهر‌، مهرشهر و ساسانی داریم.

 ‌*‌‌ 6 جاده مسدود است

محرابی‌نیا با اشاره به انسداد تعداد‌ی از جاده‌‌های کشور به دلیل کاهش ایمنی و شرایط جوی، اضافه کرد: در حال حاضر محور لاسم – ارجمند در استان مازندران‌ و محور گیلانغرب – سومار در استان کرمانشاه‌ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

‌وی بیان کرد: همچنین محور قدیم خرم آباد – پل‌دختر تا اطلاع بعدی مسدود است و تردد از مسیر جایگزین آزادراه خرم آباد – پل زال و محور خرم آباد – کوهدشت انجام می‌شود.

مدیر سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد: در حال حاضر محور رامیان – اولنگ – شاهرود‌ در استان‌ گلستان‌، محور فرعی شمشک – دیزین در استان‌های البرز و تهران و محور شهداد – نهبندان‌ در استان کرمان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود‌ است.

* محدودیت ترافیکی جاده‌های شمال تا روز 24 تیر

تردد موتور‌سیکلت تا ساعت 6 صبح روز شنبه ‌1402/04/24 در محورهای کندوان، هراز‌، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع ‌است.

در محور کندوان‌ تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک‌ از ساعت 14 تا 24 روز جمعه‌ 1402/04/23 از کرج و ابتدای آزادراه تهران-شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است، در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 17 تا 24 همان روز از مرزن‌آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

در محور هراز ‌از ساعت 14 تا 22 روز جمعه مورخ 1402/04/23 در صورت سنگین بودن بار ترافیکی از شمال به جنوب تردد به صورت مقطعی یک‌طرفه خواهد بود.

‌در محور کندوان‌ تردد‌ تریلر و کامیون‌ کماکان ممنوع است، همچنین در محور هراز‌ تردد ‌تریلرها کماکان ممنوع است.

تردد‌ کامیون غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت‌ 6 تا 24 امروز و فردا  در محور هراز ممنوع ‌است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا