اقتصاد

بهینه‌سازی ۱۰۰۰ مگاواتی نیروگاه‌های کشور/ ساخت واحدهای بخار نیروگاه‌های گازی در اولویت دولت است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو صبح امروز در مراسم رونمایی از استاندارد جدید کولرهای آبی با هدف ‌بهینه‌سازی مصرف برق، اظهار داشت: مهمترین موئلفه قدرت برای کشور در رشد اقتصادی تامین آب و برق پایدار است.

وزیر نیرو در بیان اینکه رفع ناترازی انرژی از مهمترین برنامه‌های دولت است، گفت: رفع یک ناترازی سنگین بین تولید و تقاصا کار بسیار سنگینی است که برای اجرای این برنامه‌ها ۲ نوع سیاست اجرای طرح‌های توسعه و مدیریت صحیح مصرف با تکیه بر افزایش بهره‌وری را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: ما در سال گذشته برای رفع بخشی از تاترازی تکمیل و توسعه ظرفیت نیروگاهی را در دستور کار قرار دادیم و به ازای هر یک کیلووات ۵۰۰ یوو هزینه می‌کنیم.

محرابیان با اشاره به برنامه ارتقای ظرفیت نیروگاه‌های موجود گفت: ما سال گذشته برنامه ۱۰۰۰ مگاواتی ارتقای ظرفیت تولید برق را در دستور کار قرار دادیم و متوسط سرمایه‌گذاری به ازای هر یک‌کیلووات ۲۵ یورو شد که یک بیستم عدد استقرار ظرفیت بود.

وزیر نیرو در تشریح اهمیت بهینه‌سازی در سمت تولید گفت: مهمترین برنامه ما در سمت عرضه تکمیل واحدهای بخار نیروگاه‌های گازی است که ظرفیت افزایش قابل توجه بازدهی را  میسر می‌کند.

ادامه دارد…
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا