اقتصادبازار مالیکسب و کار

بررسی وضعیت بازار ارز در میدان فردوسی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بازار ارز در روزهای اخیر دچار نوساناتی شده است‌ و این نوسانات ارزی نگرانی‌‌هایی برای مردم ایجاد کرده است، البته بسیاری از کارشناسان یکی از اصلی‌ترین دلایل بروز این نوسانات ارزی اخیر را بروز اغتشاشات و ایجاد ناآرامی وناامنی در بازار می‌دانند.

در راستای بررسی و رصد دقیق بازار ‌به میدان فردوسی که قلب معاملات ارزی و صرافی‌ پایتخت است رفتیم تا از نزدیک در جریان آخرین تحولات بازار و میزان عرضه و تقاضای ارز و سکه باشیم.‌

بعدازظهر امروز 22 آذر در میدان فردوسی، بر خلاف همیشه، قیمت ثبت شده ارز روی تابلوی نرخ صرافی‌ها (نرخ ارز بازار توافقی) بین صرافی‌های مختلف یکسان نبود و رقم‌های متفاوتی برای دلار و یورو درج شده بود.

‌در زمان تهیه گزارش در میدان فردوسی، قیمت دلار توافقی حدود 36 هزار تومان‌ بود اما روی تابلو صرافی‌ها قیمت خرید دلار توافقی ‌از 35800 تا 36250 ‌تومان متغیر بود. همچنین نرخ فروش‌ دلار توافقی نیز 36200 تا 36500 تومان روی تابلوی صرافی‌ها به ثبت رسیده‌ بود.

قیمت سکه روی تابلو بنگاه‌های رسمی ثبت نشد

نکته قابل توجه بازار اینکه، هیچ یک از بنگاه‌های دارای مجوز فروش سکه، قیمت انواع سکه را روی تابلو ثبت نکرده بودند، در حالی که یکی از صرافی‌های میدان فردوسی قیمت خرید سکه بهار آزادی را 18 میلیون 400 هزار تومان و قیمت فروش تمام‌سکه ‌امامی را 18 میلیون 305 هزار تومان درج کرده بود.

دلال‌های دلار فروشنده شدند

 باوجود آنکه خرید و فروش ارز خارجی از صرافی، تخلف است، مشاهدات خبرنگار فارس حاکی است بعدازظهر امروز‌ دلالان ارزی، مقابل صرافی‌ها حضور داشتند، این دلال‌ها فروشنده ارز بودند و دلار را ‌برای فروش با نرخ آزاد (غیررسمی) عرضه می‌کردند، اما هیچ تقاضایی برای خرید دلار آزاد این دلال‌ها نبود.

به گزارش فارس، در لحظه تنظیم این گزارش قیمت دلار توافقی 36250 تومان، قیمت سکه بهار آزادی 18 میلیون و 400 هزار تومان، تمام‌سکه امامی 18 میلیون و 202 هزار تومان، نیم‌سکه 11 میلیون و 900 هزار تومان، و ربع سکه 8 میلیون و 900 هزار تومان درج شده است.

همچنین امروز سکه گرمی 4 میلیون و 250 هزار تومان، هر گرم طلای 18 عیار 1 میلیون و 674 هزار تومان تومان اونس جهانی 1789 دلار و 26 سنت قیمت‌گذاری شد.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا