شهریطبیعت

باران و کاهش دما در برخی شهرها

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در برخی نقاط جنوب، جنوب‌غرب و جنوب شرق کشور باران و رعد و برق و وزش باد شدید، همچنین تگرگ و در ارتفاعات بارش برف داریم که کاهش دما هم پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: امروز در بخش‌هایی از خوزستان، فارس، بوشهر،‌ اصفهان، کرمان، یزد، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری بارش باران و وزش باد شدید داریم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز جمعه 13 آبان سامانه بارشی فقط در شرق کشور فعال است و به تدریج از کشور خارج می‌شود.

وی گفت: روز شنبه 14 آبان با گذر موج تراز میانی جو از شمال‌شرق کشور در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان و ارتفاعات شرقی البرز همچنین در ارتفاعات هرمزگان، کرمان و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد و بارش پراکنده داریم.

ضیائیان اضافه کرد:‌ روز یکشنبه 15 آبان در نوار شرقی کشور بارش پراکنده و وزش باد داریم و به تدریج کاهش نسبی دما و بارش در شرق اردبیل و گیلان همچنین مازندران آغاز می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی  ادامه داد: روز دوشنبه 16 آبان فقط در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار پراکنده داریم و بارش در سواحل شمالی کشور ادامه دارد که با گذر متناوب امواج تراز میانی جو، از نوار شمالی کشور در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت:‌ سه‌شنبه هفته آینده بارش باران گاهی رعد و برق، در گیلان، شرق اردبیل، شمال‌غرب کشور، دامنه‌های زاگرس در غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین و البرز داریم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری گاهی غبار صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 20 و 9 درجه خواهد بود.

وی افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 31 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 2 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا