اقتصاد

باران در شمال غرب کشور و خرماپزان در اهواز

صادق ضیائیان در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز و فردا در استان‌های ساحلی خزر و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده داریم، این شرایط جوی روز شنبه پیشِ رو در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل همچنین ارتفاعات البرز حاکم است.

وی افزود: ‌روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده با نفوذ جریانات خنک شمالی و عبور امواج تراز میانی در نوار شمالی کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم داشت.

مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: امروز و فردا در نیمه شرقی و جنوب غرب کشور و در برخی نقاط‌ استان‌های مرکزی، قم، اصفهان و جنوب تهران وزش باد شدید و گرد و خاک در برخی ساعات خواهیم داشت.

ضیائیان درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده صاف تا کمی ابری در بعد از ظهر افزایش باد با احتمال وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۹ و ۲۷ درجه خواهد بود.

 وی اضافه کرد: روز آینده اهواز با بیشین دمای ۵۱ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۱۰ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا