جامعهحمل و نقلحوادث

ایران‌ایر: نبود موش یا حیوان موذی در هواپیمای ATR تبریز-تهران

به گزارش خبر‌گزاری فارس به نقل از روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران،‌ حسام قربانعلی در توضیح خبری منتشر شده درباره تأخیر پرواز شب گذشته تبریز – تهران به علت احتمال وجود حیوان موذی در هواپیما اظهار داشت: هواپیمای پرواز تبریز‌-تهران حدود یک ساعت و 45 دقیقه قبل از مسافرگیری برای پرواز بعدی در فرودگاه تبریز به زمین نشسته است، هنگام آماده‌سازی هواپیما و قبل از پذیرش مسافر، یکی از خلبانان و یکی از افراد کادر پرواز اعلام می‌کنند که ظاهراً حیوانی موذی در هواپیما مشاهده شده است، گزارش از سوی خلبان مبنی بر «ضرورت چک کردن هواپیما بابت احتمال وجود حیوان موذی» ارسال می‌شود، پذیرش مسافر انجام نمی شود می‌شود تا موضوع چک‌های ایمنی انجام شود.

وی گفت: بنابراین مسافری در هواپیما نبوده است که حیوانی موذی و یا موش در هواپیما دیده باشد؛ در راستای اینکه همه موارد حساسیت‌زا در پروازها بررسی می‌شود، این موضوع به واحد مهندسی و تعمیرات اعلام می‌شود، بخش‌های حساس هواپیما مجدداً مورد بازبینی قرار می‌گیرد، اما هیچ  خزنده یا حیوان موذی و یا موش در هواپیما مشاهده نمی‌شود.

سرپرست روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران افزود: بنابراین تأخیر این پرواز از این منظر رخ داده است که هواپیما باید کاملاً چک می‌شد تا از نظر ایمنی پرواز مشکلی رخ ندهد.

قربانعلی افزود: همچنین طی هماهنگی با بخش عملیات فرودگاه مهرآباد و اداره‌کل تضمین کیفیت و کنترل پروازی، هواپیما پس از چک‌های دقیق و مسافرگیری، از مبدأ تبریز با تأخیر به دلیلی که عنوان شد به تهران می‌آید و با ایمنی کامل در فرودگاه مهرآباد به زمین می‌نشیند.

سرپرست روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: همچنین پس از تخلیه مسافران در مهرآباد، در راستای بررسی بیشتر، مجدداً این هواپیما در آشیانه هما در مهرآباد چک می‌شود.

وی تأکید کرد: بنابراین ذکر این موضوع که مسافری در هواپیما متوجه وجود موش یا هر حیوان موذی دیگری شده است دقیق نبوده است.

Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا