اقتصاد

افزایش 60 درصدی سقف نرخ خرید برق از نیروگاه‌‌ها

پرویز غیاث‌الدین در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ضمن اشاره به تغییر سقف قیمت فروش برق در بازار برق اظهار داشت: بعد از مدت‌ها مطابق قانون در آخرین روزهای سال 1401، سقف قیمت فروش برق در بازار برق از نرخ قبلی به حدود 106 تومان به ازای هر کیلووات ساعت تولید برق از سوی وزارت نیرو به عنوان نهاد  حاکمیتی تعیین شد.

دبیر سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق با تاکید بر اینکه این نرخ سقف قیمت فروش در بازار برق است و نرخ قطعی فروش گفت: در سال 1401 علاوه بر افزایش قیمت پایان سال، در تاریخ 23 شهریور‌ نیز همین شاخص یعنی سقف قیمت فروش برق در بازار افزایش پیدا کرد و از حدود 66 تومان به ازای هر کیلووات ساعت به 82 تومان رسید.

* رشد 60 درصدی سقف قیمت برق در بازار انرژی در یک‌سال گذشته

وی افزود: به معنای دیگر از ابتدای سال 1401 تا پایان سال سقف قیمت فروش برق در بازار برق از 66 تومان به حدود 106 تومان به ازای هر کیلووات ساعت رسید.

غیاث‌الدین با بیان اینکه نرخ سقف قیمت بازار برق در سال 1401 رشد بیش از 60 درصد را تجربه کرد گفت: مطابق قانون باید این نرخ در پایان هر سال اعمال شود اما دولت‌ها از این کار سر باز می‌زدند اما امسال شاهد ابلاغ به موقع این نرخ از سوی دولت سیزدهم بودیم.

دبیر سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق با اشاره به اینکه نیروگاه‌ها با این نرخ می‌توانند دخل و خرج مناسب‌تری داشته باشند، گفت: سقف تعیین شده قطعا تاثیر مثبت بر صنعت نیروگاهی دارد و زمینه امیدواری نیروگاه‌داران به اجرای قانون و آینده صنعت برق را به همراه خواهد داشت.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا