اقتصاد

افزایش 29 درصدی تامین برق صنعت فولاد به رشد موجودی انبار ختم شد

امین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره شرایط تولید فولاد خوزستان اظهار داشت: تعمیرات دوره‌ای در تابستان سال 1402 در دستور کار قرار گرفته و تا به حال 250 هزار نفر ساعت کار تعمیراتی توسط فولاد خوزستان انجام شده است.

مدیرعامل فولاد خوزستان با اشاره به تاثیر تعمیرات دوره‌ای در عملکرد فولاد خوزستان گفت: نتیجه این تعمیرات دوره‌ای، افزایش ظرفیت تولید فولاد خوزستان است و این تعمیرات به افزایش ظرفیت 200 هزار تنی ختم می‌شود که معادل 5.2 درصد از تولید فولاد خوزستان است.

*بازار فولاد در ایران و جهان دچار رکود است

وی افزود: بازار فولاد، بازار راکدی است و در حوزه بین‌الملل نیز چنین شرایطی داریم و به دلیل افزایش ذخیره‌سازی شاهد ریزش قیمت‌ها در بازار ترکیه و بازار شرق آسیا هستیم.

ابراهیمی گفت: تصمیم بورس کالا مبنی بر حذف سازوکار بهین‎‌یاب برای شمش فولاد می‌تواند زمینه رونق تولید را فراهم کند.

*افزایش تامین برق صنایع فولاد به رشد موجود انبار ختم شد

مدیرعامل فولاد خوزستان با اشاره به اینکه تولید در فولاد خوزستان بر مبنای تقاضا است، گفت: وزارت نیرو اعلام می‌کند که 29 درصد برق بیشتری به فولادی ها داده و این مسئله به معنای افزایش تولید برای کل صنعت است.

وی ادامه داد: میزان موجود انبار از منبع سامانه جامع تجارت بیانگر افزایش موجودی انبار است و با این شرایط بازار، این تصمیم در راستای فروش تولید انجام شده اثرگذار است.

ابراهیمی تاکید کرد: قطعا با مصوبه حذف سازوکار بهین‌یاب از شمش فولادی شاهد افزایش قیمت در این محصول خواهیم بود.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


Source link

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا